FOTO: Facebook / Champions Hockey League

Po štvordňovej prestávke bude pokračovať hokejová liga majstrov aj s jediným slovenským zástupcom v tejto sezóne – Slovanom Bratislava. Bez straty bodu je po dvoch odohraných zápasoch osem tímov. Rovnaký počet mužstiev si ešte na konto nepripísalo ani bod. Najproduktívnejším hráčom je so šiestimi bodmi Niklas Hansson z Zugu. Strelcom kraľuje trojgólový Max Friberg reprezentujúci farby Frölundy.

Výsledky

Všetkých 32 účastníkov nastúpilo v doterajšom priebehu súťaže do dvoch duelov. Plný počet bodov získalo osem tímov, pričom až polovicu tvoria švédske kluby. Nájdeme tu aj dvoch zástupcov Švajčiarska a po jednom má Nemecko a Fínsko. Z českých klubov je na postupovej priečke len jeden klub. Oceláři Třinec majú v skupine H štyri body, ktoré im stačia na priebežné druhé miesto. Slovenský majster Slovan Bratislava spadá medzi osmoro klubov, ktoré ešte nebodovali.

Zdroj: Facebook / Champions Hockey League

Hráčske štatistiky

Najviac bodov má Niklas Hansson pôsobiaci vo švajčiarskom Zugu. Jeho portfólio tvoria najmä asistencie, ktorých získal až päť. Zo slovenských hráčov sú najvyššie Miloš Roman (1+1) a Lukáš Cingel (0+2). Obaja sú súčasťou českých zástupcov v súťaži. Z hráčov Slovana nemá nikto viac ako jeden kanadský bod.

Strelecky sa darilo viacerým hráčom. Súperových brankárov prekonal zatiaľ trikrát každý z kvarteta Friberg, Schinko, Johansson a Stránský.

Brankárov je po dvoch kolách náročné hodnotiť. Pochvalu si však zaslúži gólman Stavengeru Oilers, Henrik Holm, ktorý čelil v dvojici zápasov 69 strelám a výraznou mierou pomohol k tomu, že nórsky tím prekvapivo vedie svoju skupinu pred súpermi ako Fribourg Goterón či Ilves Tampere.

Program

Pred dlhšou prestávkou sa ešte každé družstvo predstaví dva razy. Slovan Bratislava bude hrať na výjazde 8.9. o 18:00 nášho času proti Tappare Tampere a 10.9. o 17.00 v Mníchove proti miestnemu Red Bullu. Duely sa, na rozdiel od tých hraných na Slovensku, budú dať pozerať cez Live Stream v aplikácií CHL či na webe ligy majstrov.