Zdroj: sportsnet.ca

Približne pred tromi týždňami sme vás oboznámili so vznikom novej ženskej hokejovej ligy. Šesť družstiev už poznajú mená svojich hráčok. 268 potencionálnych hráčok sa zúčastnilo draftu, no len 90 z nich sa dostalo do finálnej zostavy tímov. Inauguračný draft PWHL sa konal v ontárijskom Toronte.

Šancu si vybrať najlepšiu z najlepších dostala Minnesota, ktorá si v prvom kole vybrala Taylor Heise. Kapitánka univerzitného tímu Minnesoty, Heise, sa na tohtoročných majstrovstvách sveta zablysla jedným gólom a jedenástimi asistenciami. Draftovú hokejku jej predávala 79-ročná Billie Jean King, ktorá v 70. rokoch minulého storočia patrila k americkej tenisovej špičke. Výber práve tejto tenisovej legendy nebol náhodný. Pred päťdesiatimi rokmi práve King porazila Bobbyho Riggsa v takzvanom ,,Battle of the Sexes“ (,,bitka pohlaví“). Touto výhrou dokázala posunúť ženské práva a rovnosť v športe vyššie a stala sa hrdinkou viacerých.

,,Cítim sa úžasne, v Minnesote som žila celý môj život, takže som rada, že ostávam doma,“ povedala prvá ženská draftová jednotka.

Druhú šancu na výber dostalo Toronto, ktoré s voľbou pokračovalo v smere kanadskej obránkyne, Jocelyne Larocque. Prvotnú trojku zakončil Boston s výberom Aliny Muller, 25-ročnej Švajčiarky. Zo štvrtého miesta si New York vybral Ellu Shelton, z piateho miesta si Ottawa vyhliadla Savannah Harmon a Erin Ambrose bude pokračovať v tíme Montrealu.