FOTO: Peter Šimurda

Už v zajtrajšom kole môžeme spoznať tím, ktorý po tejto sezóne opustí našu najvyššiu súťaž. V záchranárskych prácach sú najviac namočený hokejisti HC 19 Humenné. Šanca na ich záchranu by bola po prehre s predposlednými Novými Zámkami už prakticky nemožná.

Oba tímy menili počas sezóny trénera

Tak ako Humenné, aj Nové Zámky riešili počas zlého výsledkového obdobia výmenu lodivodov. Pod Vihorlatom skončil na vlastnú žiadosť v polovici novembra ruský kouč Andrei Parfyonov. Práve on priviedol levov počas minulej sezóny k dvom triumfom. Po výhre v Slovenskom pohári sa jeho zverencom podarilo zdvihnúť nad hlavu pohár pre víťaza Slovenskej hokejovej ligy. Na jeho miesto prišiel český odborník Martin Štrba.

Trénerskou otázkou sa zaoberalo aj vedenie Nových Zámkov. To v posledný deň minulého roka odvolalo z funkcie trénerskú dvojicu Erik Čaládi a Ľubomír Hurtaj. Prvý menovaný síce v klube po boku nového fínskeho kormidelníka Karriho Kiviho pôsobí naďalej ako asistent, no Ľubomír Hurtaj zakotvil pod Tatrami, kde sa stal šéfom lavičky farmárskeho tímu Popradu.

Forma z posledných 5 zápasov mierne v prospech býkov

Z posledných 5 zápasov si viac bodov na svoje konto pripísali už spomínaní hokejisti Nových Zámkov. Tých bodov ale určite nebolo toľko, koľko by si fanúšikovia či hráči predstavovali. Prakticky získali iba tri, ktoré vybojovali na ľade Banskej Bystrice po tesnej výhre 2:1. Jediný bod z týchto 5 zápasov získali aj Humenčania. Tí prehrali po nájazdoch na vlastnom ľade práve s baranmi, hoci po dvoch tretinách viedli 4:1.

Budú rozhodujúcim faktorom tohto zápasu fanúšikovia?

Počas celej sezóny si mnoho fanúšikov našej najvyššej súťaže mohlo všimnúť že v Humennom sa po postupe do extraligy rozpútal hokejový ošiaľ. Dôkazom toho je pravidelná návštevnosť ľudí pravidelne tvoriacich skvelú atmosféru, ktorú si aj napriek nie veľmi dobrým výsledkom často domáci hráči pochvaľujú.