FOTO: The Canadian Press

Boston si víťazstvom v nočnom zápase proti Blue Jackets zaistil výhru trofeje pre najlepší tím základnej časti NHL. V predĺžení rozhodol o výhre Bruins David Pastrňák, čím zaknihoval pre Boston 58. víťazstvo v sezóne. Boston získal Prezidentskú trofej po štvrtýkrát, ak rátame aj koronavírusom poznačený rok 2020. Predtým sa im to podarilo ešte pod vedením Zdena Cháru v roku 2011. Túto sezónu potrebovali na získanie prvenstva 75 zápasov. Od začiatku udeľovania trofeje v roku 1986 to je štvrtý najlepší výkon. Skôr ju získali iba hráči Detroitu v rokoch 1996 a 2022 (71 a 74 zápasov) a Tampy Bay Lightning v roku 2019 (73 zápasov).

David Pastrňák

Veľký podiel na úspechu Bruins má český útočník, ktorý je momentálne na piatom mieste kanadského bodovania celej ligy. V 75 zápasoch nazbieral 99 bodov za 53 gólov a 43 asistencií. V útoku hráva najčastejšie so svojimi českými spoluhráčmi. Najčastejšie je to center David Krejčí, ktorý sa do najlepšej ligy sveta vrátil z českej najvyššej súťaže.

Brankári Swayman a Ullmark

Boston má skvelú brankársku dvojicu, ktorá si navyše dobre rozumie a baví divákov. Okrem spoľahlivých výkonov teda vytvárajú aj úžasnú šou. 45 zápasov základnej časti odchytal Švéd Linus Ullmark, v 32 dostal prednosť Jeremy Swayman a v 1 dueli dostal šancu Keith Kinkaid. Ullmark vychytal v tomto ročníku dve čisté kontá a pridal aj gól, ktorý obletel celý hokejový internet. Švédsky gólman prehral len jeden zápas v riadnom hracom čase, do ktorého nastúpil. Swayman si do štatistík zapísal dokonca štyri čisté kontá.