FOTO: HK Nitra/Facebook

Výsledky prvých stretnutí predkola Tipos extraligy sú už známe. Zatiaľ čo Nitra výhodu domáceho prostredia využila, tak Zvolenčanom sa to nepodarilo.

HK NITRA – HK DUKLA TRENČÍN 5:2 (3:1, 2:1, 0:0), stav série: 1-0

Súboj medzi Nitrou a Duklou začal pomerne zhurta, nakoľko z prvej tretiny ubehlo len desať minút a diváci už videli tri góly, pričom dva strelili corgoni (Kousa, Newell) a jeden vojaci (M. Hudec). V 16. minúte využil početnú prevahu o dvoch hráčov domáci Alex Cotton.

VIDEO: HK Nitra/Facebook

Záver prostrednej časti hry odzrkadľoval úvod prvej tretiny, nakoľko aj v ňom padli tri góly. Trenčiansku sieť rozvlnili Gill s Bubelom a tú nitriansku pre zmenu Sojčík. Keďže v ďalšom priebehu gól už nepadol, zverenci Antonína Stavjaňu sa po triumfe 5:2 ujali vedenia v sérii.

HKM ZVOLEN – HK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 2:3 PP (0:0, 0:2, 2:0), stav série: 0-1

Liptákov poslal v úvode druhej tretiny do vedenia Peter Hraško. V 30. minúte navýšil náskok hostí na rozdiel dvoch gólov Aurel Nauš. Zníženie rytierov prišlo v 49. minúte, keď sa presne trafil Alec Rauhauser. Duel poslal do predĺženia tri minúty pred záverečnou sirénou Alexandre Fortin. V ňom rozhodol o výhre Liptovského Mikuláša presilovkovým gólom Marly Quince.