FOTO: Vladimír Chromazda

Určite žiadnemu poriadnemu fanúšikovi hokeja na Slovensku nemohlo ujsť to, že práve včera sa začala 29. sezóna slovenskej najvyššej hokejovej súťaže. Prvé kolo Tipos Extraligy prinieslo hneď aj zaujímavú konfrontáciu majstra Tipos Extraligy z minulej sezóny HKM Zvolen a majstra druhej najvyššej hokejovej súťaže HK Spišská Nová Ves. Pod Pustým hradom sa z výhry tešili domáci, keď zdolali Novejšu výsledkom 5:2. V prvej časti našej rubriky Backcheck z Tipos Extraligy sa spoločne s kapitánom Zvolena Radovanom Pulišom vrátime práve k tomuto duelu.

Po tom čo Zvolen v minulej sezóne zvíťazil vo finále nad Popradom a získal vytúžený tretí titul, tak z tímu odišli kvalitou nabití hráči ako Allan McPherson, Mikko Nuutinen alebo Slováci Miloš Kelemen a Radovan Bondra. No aj napriek tomu Zvolen počas off-season podpísal zaujímavých legionárov. „Káder vnímam dobre, odišlo pár hráčov, určite nám budú chýbať najmä tí Slováci ako Kelo a Bondrič, ale prišli noví hráči a myslím si, že zatiaľ sme hrali dobre, uvidíme ako zvládneme ešte tento týždeň, no máme šikovných hráčov a káder sa mi zdá dobre vyskladaný.“ vyhlásil skúsený 30-ročný útočník.

S akými cieľmi a ambíciami vstúpili Zvolenčania do novej sezóny? „Do sezóny vstupujeme s tým, že určite bude ťažké obhájiť titul, no radi by sme to opäť dokázali. Uvidíme ako bude prebiehať sezóna, mužstvo na to má, kolektív sme dobrý, veríme, že sa to ukáže v tých náročnejších zápasoch, minulú sezónu sa nám to darilo veľmi dobre, tak veríme, že tomu tak bude aj teraz.“ odpovedal s pokorou zvolenský kapitán.

Zvolen včera odohral duel proti súperovi s ktorým sa pred sezónou stretol už v pohári, vtedy sa takisto tešili z víťazstva na ľade v Spišskej Novej Vsi výsledkom 5:0. Vedeli Zvolenčania čo môžu očakávať od nováčika súťaže? „Vedeli sme čo sme od nich mohli očakávať, mali sme na nich video, tak ako na každého súpera. No keď sme s nimi hrali pohár tak im chýbali zahraniční hráči a tí včera ukázali, že majú svoju kvalitu, dobre jazdili, čiže ten zápas nebol taký jednoduchý.“

 Aj napriek tomu, že rytieri začali dominantne, tak inkasovali ako prvý a to už po 130 sekundách, keď Rahma prekonal mladý, 21-ročný poľský útočník Tyczynski, no ako povedal sám “Pulo“, nezaskočilo ich to. „Nemyslím si, že nás to zaskočilo, mali sme jasne dané, že chceme vyhrať, čiže celá hra bola tomu podriadená, ukázali sme, že vieme dať aj góly aj keď včera sa to podarilo len pár hráčom“ pousmial sa rodák z Hnilníka nad Hronom.

Puliš včera nastúpil v legionárskej formácii spoločne s Hraškom ich dopĺňali Jéremy Roy, Nick Saracino a Cole Ully. Ako sa včera hralo kapitánovi Zvolena v tejto formácii? „Hralo sa mi dobre, vytvorili sme si aj nejaké šance, ale chlapci boli dlhšie mimo zostavu kvôli zdravotným problémom, odohrali sme spolu asi len jeden alebo dva prípravne zápasy, čiže teraz potrebujeme aspoň dva-tri zápasy aby sme vedeli kto sa kedy a kde pohybuje, myslím si že to bude len a len lepšie. Ani včera sme nehrali ako formácia zle, len tomu chýbal ten gól.“

Pravdepodobne nám dáte za pravdu, že hráčom včerajšieho duelu bol Peter Zuzin, ktorý sa blysol hattrickom a k tomu pridal aj jednu asistenciu. Práve tieto štyri body znamenali zaujímavý míľnik pre Zuzina. Presne 300 bodov v slovenskej extralige. Zaplatí niečo “Zuza“ aj do kasy? „No tak „Zuza“ vie, že niečo pôjde do kasy a nebude to málo. (smiech) Takisto aj mňa minulú sezónu bombardoval po hattricku, a včera mal hattrick + 300 bodov, čo je úžasne a veľmi sa z toho teším keďže sme ako spolu vyrastali ako tak hokejovo tak aj ako chlapci, a veľmi mu to prajem aby sa mu takto darilo aj naďalej.“ dopĺňa Puliš.

Zvolen na najbližší zápas nastúpi už zajtra, keď opäť doma privíta o 17:00 Nitru, ktorá včera porazila Košice. Ako vidí zajtrajší zápas zvolenský kapitán? „Viem, že Nitra má mladé mužstvo, čiže bude to náročný zápas, vrátil sa im Samo Buček, ktorý vie dať gól. Ja sa neviem dočkať tohto zápasu a určite doň pôjdeme s tým, že chceme vyhrať.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *