FOTO: TASR

Nový ročník Tipos extraligy je ako stvorený na prekvapenia. Prekvapením môžu byť  napríklad len štyri výhry v tejto sezóne pre Duklu Trenčín, ktorú trápia zranenia, ale aj zlý vstup pre nováčika z Prešova. My sa pred dnešným 10. kolo našej najvyššej hokejovej súťaže pozrieme práve na to ako sa darí všetkým účastníkom v doterajšom priebehu súťaže.

 1. HC SLOVAN BRATISLAVA

Prvým tímom tabuľky je Slovan Bratislava. Mančaft z hlavného mesta, ktorý začal sezónu v Lige , kde ale v piatich zápasoch nezískal ani bod, je po včerajšej úspešnej predohrávke dnešného 10. kola proti popradským kamzíkom na líderskej pozícii, samorejme s jednozápasovým náskokom. Medzi najväčšie posily pre belasých pred sezónou bol určite Samuel Takáč, ktorý už pôsobil v našej lige pod Tatrami a takisto v Michalovciach. Práve on patrí medzi najväčších ťahúňov mužstva. So štrnástimi bodmi je tak najviac bodovým hráčom svojho mužstva v aktuálnej sezóne. Dopomôže práve on Slovanu k zisku vytúženého titulu?

 1. HK NITRA

Na opačnej strane lode ako spomínaný Trenčín, či Prešov je však Nitra. Tím spod Zobora je  aktuálne na 2. mieste Tipos extraligy. Klub, ktorý disponuje skvelými mladými hráčmi, ako napríklad  Šimon Nemec či Ondrejom Molnárom, je tak príjemným prekvapením doterajšieho priebehu súťaže. Nitrania sa pred sezónou posilnili napríklad o odchovanca Samuela Bučeka alebo ďalšieho mladého kvaltitného hráča Filipa Krivošíka, ktorí bezpochyby patria v zápasoch tejto sezóny k jedným z lídrov tímu spoločne s Marekom Tvrdoňom alebo Adriánom Holešinským. Dokáže si Nitra túto výbornú formu udržať čo najdlhšie?

 1. HK DUKLA INGEMA MICHALOVCE

Tretie miesto aktuálne okupujú Michalovce. Mužstvo zo Zemplína aj v tejto sezóne trénuje fínsky lodivod Tomek Valtonen. Pod jeho vedením sa východniarom v tejto sezóne zatiaľ darí. Z doterajších deviatich zápasov vyhrala Dukla až šesť zápasov. Veľkou predsezónnou posilou pre Duklu mal byť príchod Mikka Nuutinena z majstrovského Zvolena, ktorý v minulej sezóne zaznamenal 64 bodov. Ten však zatiaľ pre vážne zranenie v tejto sezóne ešte nenastúpil. Michalovce sa ale môžu pýšiť aj  tým, že jeden z ich gólov zaznamenal fínsky brankár
Karolus Kaarlehto. Dokážu Michalovce obhájiť bronz z minulej sezóny?

 1. HK POPRAD

Štvrté miesto našej najvyššej  hokejovej súťaže aktuálne patrí  Popradu.  Vicemajster z uplynulej sezóny prišiel pred novou sezónou o brankársku jednotku Tomáša Vošvrdu, ktorý pod Tatrami pôsobil tri sezóny. Jeho kroky po odchode  z Popradu viedli do neďalekého Liptovského Mikuláša. Namiesto neho prišiel na brankársky post pribudol účastník dvoch majstrovstiev sveta Marek Čiliak. Ten zatiaľ naskočil do piatich súťažných zápasov. Medzi najväčších ťahúňov tímu určite patrí aj aktuálne líder kanadského bodovania Patrik Svitana, ktorý tak ukazuje, že právom má na svojom drese kapitánske céčko. Dotiahne Svitana svoj tím opäť až do finále?

 1. HKM ZVOLEN

Piatym tímom našej najvyššej hokejovej súťaže je Zvolen. Po skončení úspešnej, majstrovskej sezóny odišli najlepší strelci. Niektorí išli okúsiť zahraničnú ligu, alebo odišli do konkurenčných tímov Tipos Extraligy. Naopak „rytierov“ posilnili trojicu hráčov ktorí naskočili v minulých sezónach aj do zápasov v  AHL. Ide o Nicka Saracina, Aarona Thowa a Colea Ullyho. Prvý menovaný nastúpil v AHL na 39 zápasov. Druhý na 6 zápasov a posledný má zapísaných až v AHL až 123 štartov AHL. Líderskú pozíciu v mužstve plnia najmä Radovan Puliš, Juraj Mikúš alebo aj zranený Marek Viedenský. Bude Zvolen v tejto sezóne tichým zabijakom?

 1. HC KOŠICE

Šieste sú Košice. Mužstvu „oceliarov“ šéfuje 47-ročný fínsky lodivod
Kalle Kaskinen. Pod jeho vedením ale zvíťazili Košičania až vo štvrtom kole nad Liptovským Mikulášom, keď sa im čiastočne začalo dariť. Z deviatich zápasov vyhrali štyri. Denis Parshin má byť veľkým ťahúňom mužstva keďže nastúpil na 534 zápasov v KHL, ale v tejto sezóne nastúpil 36 ročný útočník zatiaľ len na dva zápasy, kvôli problémom s vízami. Do Košíc sa pred touto sezónou vrátil aj brankár Andrej Košarišťan. Napravia Košičania výsledok z minulej sezóny?

 1. HC 05 BANSKÁ BYSTRICA

V novom ročníku našej najvyššej hokejovej súťaže nesmie chýbať ani mužstvo zo „srdca“ Slovenska. Mužstvo Banskej Bystrice ostalo v celku pokope, z minulej sezóny zostali v tíme všetky opory. „Barani“ sa však posilnili o napríklad veľmi skúseného hokejistu Miloša Bubelu, ktorý prostredie pod Urpínom veľmi dobre, keďže už v minulosti obliekal dres s  baranom na hrudi. Takisto veľmi dôležitým faktom je aj príchod Nikitu Scherbaka, ktorý by mal byť ťahúňom celého mužstva. Podarí sa mu to?

 1. HK DUKLA TRENČÍN

Neodmysliteľnou súčasťou našej najvyššej súťaže je Trenčín. Vojaci prežívali najhorší vstup do sezóny. Z doterajších desiatich odohratých zápasov vyhrali „vojaci“ len štyri a tak sú na 8. mieste tabuľky. Dukla ohlásila pred sezónou veľmi zaujímavú posilu. Medzi tri žrde sa im podarilo získať Bena Bownsa, ktorý bol jednotkou na majstrovstvách sveta pre reprezentáciu Veľkej Británie. Dotiahne to trápiaci sa Trenčín v tejto sezóne do semifinále?

Každý si určite všimol že v Tipos lige sa objavili až dvaja nováčikovia. Zo Slovenskej hokejovej ligy postúpila Spišská Nová Ves. Druhým nováčikom je Prešov. Ten prevzal licenciu po Detve. Pod Poľanou však mužský tím nezanikol a mužstvo Detvy hrá 2.hokejovú ligu.

 1. HK SPIŠSKÁ NOVÁ VES

Prvá v tabuľke zo spomínaných nováčikov je Spišská Nová Ves, ktorá dokázala zvíťaziť v druhom kole nad práve druhým nováčikom súťaže z Prešova. Tento zápas sa očakával veľmi dramatický, no domáci „Spišiaci“ si s nimi hravo poradili výsledkom 5:0. Káder novačíka sa pred sezónou neobmieňal. Väčšina opôr z minulej sezóny ostala na Spiši. Je to napríklad  brankár Marcel Melicherčík. Pred sezónou sa hovorilo aj o tom, že by sa mohol domov vrátil odchovanec miestneho hokeja Július Hudáček, účastník piatich majstrovstiev sveta, však ešte za Spišskú Novú Ves  neodchytal v lige ani jeden zápas. Bude Spišská Nová Ves čiernym koňom súťaže?

1O. MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Desiate je mužstvo Liptovského Mikuláša. Liptáci boli v minulej sezóne „fackovacím panákom“ keďže z 50 zápasov vyhrali len v šiestich. Hrozivé bolo aj ich skóre 105:252. Mikulášania ale oslavujú v tejto sezóne 90. výročie založenia klubu, preto už nechcú dopustiť podobný scenár ako v minulej sezóne. Zatiaľ sa im to darí ale fanúškovia by možno čakali od svojho tímu viac. Dotiahnu to Liptáci v tejto sezóne aspoň do štvrťfinále?

 1. HC MIKRON NOVÉ ZÁMKY

Predposledým tímom ligy sú Nové Zámky. „Býci“ budú určite chcieť zažiť podobný ročník ako bol ten minulý. Sezóna sa pre nich skončila až v štvrťfinále keď prehrali s neskorším majstrom zo Zvolena. V osemfinále sa im podaril veľký skalp keď vyradili košických „oceliarov“. Dopomôcť im k takému skvelému úspechu ako zažili  vlani bude chcieť napríklad aj brankár Christian Engstrand, ktorý vo svojej kariére odchytal v najvyššej švédskej súťaži 123 zápasov. Ďalej je to Robby Jackson, ktorý má skúsenosti aj s AHL . Budú Zámky útočiť na vyššie priečky ako v minulom roku?

 1. HC GROTTO PREŠOV

Druhým nováčikom extraligy je Prešov. Trénerom aj po presťahovaní väčšiny klubu z Detvy ostal ostrieľaný harcovník Ernest Bokroš. „Koňarom“ sa však nedarí. Z deviatich zápasov vyhrali len dva. „Koňare“ pred sezónou priviedli veľmi skúseného 33-ročného brankára Nikita Bespalova. Ten odchytal až 191 zápasov v KHL. Prešovčania ale nie sú ani zďaleka spokojní s doterajšími výsledkami. Prejde počas sezóny väčšou obmenou kádra?

Sami sme tak sami zvedaví,  ktorí tím tento rok napokon zdvihne nad hlavu pohár Vladimíra Dzurillu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *