FOTO: BK Mladá Boleslav, HC Olomouc, HC Dynamo Pardubice

Nedeľnými zápasmi sa skončila základná časť českej najvyššej hokejovej súťaže, do ktorej zasiahlo 42 slovenských hokejistov (38 korčuliarov a 4 brankári). Najproduktívnejším Slovákom a zároveň cudzincom sa stal útočník Mladej Boleslavi Róbert Lantoši, ktorý nazbieral 47 bodov za 20 gólov a 27 asistencií. Iba o dva body menej získal útočník Mountfield HK Oliver Okuliar (24 gólov a 21 asistencií). Aj tretia priečka v bodovaní cudzincov patrí hokejistovi spod Tatier, ide 38-bodového útočníka Komety Brno Lukáša Cingeľa (14 gólov a 24 asistencií).

Celkovo tretím najproduktívnejším obrancom TIPOS ELH sa stal Peter Čerešňák z Dynama Pardubice (8 gólov a 29 asistencií). Martin Marinčin z Třinca zaznamenal 19 bodov za 3 góly a 16 asistencií a Marek Ďaloga z Brna si na svoje konto pripísal 16 bodov (3 góly a 13 asistencií). O prvenstvo kategórii +/- sa podelili spoluhráči z Pardubíc, obranca Peter Čerešňák a útočník Lukáš Sedlák (+32). Celkovo tretím najtrestanejším hráčom bol útočník Komenty Brno Kristián Pospíšil (90 trestných minút).

Čo sa týka percentuálnej úspešnosti, tak tú spomedzi brankárov dosiahol Branislav Konrád z Olomouca (91,61 %), ktorý zaknihoval aj jedno čisté konto. Najviac víťazstiev (23) vychytal pre zmenu Matej Tomek z Litvínova (úspešnosť zásahov: 90,78 %).