FOTO: nhl.com

V Buffale sa od 4. do 10. júna konalo tradičné testovanie najlepších tohtoročných draftových prospektov. Medzi pozvanými nechýbali šiesti slovenskí zástupcovia. Svoje schopnosti odprezentovali tímom NHL Samuel Honzek, Dalibor Dvorský, Alex Čiernik, Adam Gajan, Maxim Štrbák a Martin Mišiak. Hráči absolvovali nielen fyzické testy zdatnosti, ale aj pohovory s tímami a čakali ich aj mediálne povinnosti.

Najlepšie výsledky zaznamenal Honzek

Útočník Vancouveru Giants, Samuel Honzek, sa umiestnil na popredných priečkach vo viacerých testoch. Najlepší výkon spomedzi všetkých dosiahol pri testovaní anaeróbnej kondície z hľadiska najvyššieho dosiahnutého silového výkonu vo wattoch na kilogram hmotnosti. V skoku do diaľky obsadil druhé miesto, skočil 298,5 centimetra. Darilo sa mu aj v skoku do výšky bez použitia rúk, kde sa umiestnil s 50,7 centimetrami na tretej pozícii. V rýchlych behoch do pravej strany skončil ako štvrtý najlepší. V najlepšej desiatke skončil aj v teste zameranom na silu zápästí. Pri zhyboch predviedol dvanásť za sebou.

V TOP 10 aj ďalší Slováci

Alex Čiernik obsadil v skúške na bicykli ôsme miesto. Adam Gajan skončil v meraní tuku na piatej pozícii, nameraná hodnota bola 7,4%. Obranca Maxim Štrbák sa dostal do najlepšej desiatky v skoku do diaľky z miesta. Skočil 286,5 centimetrov, čo mu zabezpečilo siedme miesto.

Pre tímy profiligy bola toto najlepšia šanca spoznať hráčov pred nadchádzajúcim draftom. Ostro sledovaná udalosť sa uskutoční 28. a 29. júna v Nashville.