FOTO: HC Košice (oficiálna stránka)

Prvého postupujúceho do finále 30. edície Tipos extraligy sme dnes spoznali až v 7. zápase vyrovnanej semifinálovej série medzi Košicami a Michalovcami. O pohár legendárneho slovenského brankára Vladimíra Dzurillu zabojujú košickí oceliari. Tí naposledy hrali finále ešte v sezóne 2014/2015. Napokon sa vtedy zverenci Petra Oremusa tešili aj z majstrovského titulu.

Svoj boj o finále ale domáci nezačali najlepšie, keďže ich v úvodných minútach hostia nepúšťali k ohrozeniu svojho brankára Stanislava Škorvánka. Ten ale napokon kapituloval v desiatej minúte, keď ho počas hry 4 na 4 z dorážky prekonal Marek Slovák. Jeho presný zásah bol aj napriek snahe oboch tímov o presadenie sa jediný v úvodnej časti

Druhá tretina už bola na góly trochu bohatšia. Vyrovnanie Dukly zaobstaral zo samostatného úniku po prihrávke od Bjalončíka jej tretí najproduktívnejší hráč počas play-off Dávid Buc. Opätovné jednogólové vedenie ale už o dve minúty navrátil domácim farbám počas početnej nevýhody Kanaďan Brett Pollock, ktorý zakončil individuálnu prácu zo stredného pásma popod Škorvnákovu vyrážačku a určil konečný stav prostrednej časti na 2:1.

Zdroj: HC Košice (oficiálna stránka)

Do záverečnej časti tak Michalovce vstupovali s jednogólovým mankom. Nepríjemný moment s krajším návratom prišiel pre hostí v prvej polovici tretej tretiny, keď lotyšský útočník Patrik Zabusovs tvrdo narazil do mantinelu, po čom hneď putoval do kabíny. Aj napriek tomu sa v ďalšom priebehu vrátil na ľad a bojoval o vyrovnanie proti Košiciam. Neskôr putoval do šatne na ošetrenie aj kapitán líšok Vladimír Mihalik. Aj ten sa na ľad rýchlo vrátil. Konečný úder prišiel pre hostí do prázdnej brány 44 sekúnd pred koncom zásluhou Mareka Bartánusa. Pre Michalovce sa sezóna končí, naopak Košice zabojujú o ďalší majstrovský titul.

Ich súperom bude úspešnejší zo zajtrajšieho zápasu medzi Zvolenom a Spišskou Novou Vsou. Prvý finálový zápas je na programe už túto nedeľu v Steel Aréne.