FOTO: IIHF Galleries

Slovenská hokejová reprezentácia s v polovici decembra tradične predstaví pred vlastnými fanúšikmi. Proti zverencom trénera Craiga Ramsayho nastúpi dvojica medzinárodných výberov, ktoré rozhodne nemožno podceniť.

Ako prvé mužstvo nastúpi na ľade Zimného štadióna Ondreja Nepelu výber Nórska. Severania sa podujatia zúčastnili aj vlani, kedy domácim hokejistom podľahli vysoko 0:6. Turnaj napokon zakončili s jediným bodom na poslednom mieste.

Počas minulej sezóny si však oba celky merali sily ešte dva razy. Na majstrovstvách sveta zvíťazil výber spod Tatier dominantne 4:1, no v príprave na podujatie podľahol na domácom ľade Nórsku 4:5 po samostatných nájazdoch.

Slovenský fanúšikovia sa môžu tešiť na veľké mená najmä na reprezentačnej súpiske svojej krajiny. Zo Švédska pricestovali ťahúni Marek Hrivík s Petrom Cehlárikom. Body sa budú očkávať aj od ďalších mien ako Róbert Lantoši, Oliver Okuliar či Andrej Kudrna. Defenzívnym lídrom by mal byť Martin Marinčin a v bráne sa tréneri rozhodnú medzi Stanislavom Škorvánkom a Samuelom Hlavajom. Druhý menovaný na poslednú chvíľu nahradil Mateja Tomeka. Premiéru s dvojkrížom na hrudi si môžu odkrútiť zadáci Patrik Bačík a Marko Stacha.

Zápas je na programe v stredu, trinásteho decembra v bratislavskej Tipos Aréne o 18:00.