FOTO: Hockey Slovakia

Už 7. a 8. februára odohrá mužská hokejová reprezentácia ďalšie prípravné stretnutia. Vo Zvolene si naši chlapci zmerajú sily v dvojzápase s Nemeckom. Aj v tomto bloku dopraje reprezentačný tréner Craig Ramsay debut viacerým hráčom z domácej súťaže.

Až 4 hokejisti dostali prvýkrát pozvánku do A tímu

Ako je pri lodivodovi našej reprezentácie už dlho známe, pravidelne dostávajú pozvánky na prípravne zápasy aj viacerí nováčikovia. Pre tento blok prípravy pred MS sa v nominácií predstavia premiérovo až štyria hráči z Tipos extraligy. Ide o obrancu Borisa Brincka, ktorý aktuálne oblieka dres Popradu. Nemusíme ísť na mape Slovenska ďaleko, pretože prvé zápasy s dvojkrížom na hrudi medzi mužmi si pripíšu aj útočníci aktuálneho lídra našej extraligy Spišskej Novej Vsi. Konkrétne ide o Oleksij Mykluchu a Róberta Džugana. Tieto dve mená si môžu pamätať slovenskí fanúšikovia z majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov. Najväčšie prekvapenie ale určite nájdeme medzi troma žŕdkami. Medzi nich sa premiérovo postaví brankár Michaloviec resp. Trebišova Vladimír Glosár. Ten má v našej najvyššej súťaži po 8. zápasoch úspešnosť zákrokov viac ako 92%. „Tento výber má byť predovšetkým o mladých hráčoch. Pozreli sme sa po kluboch extraligy a hľadali takých, ktorí hrajú dobre a zaslúžia si šancu. Spišská Nová Ves podáva dlhodobo veľmi dobré výkony a mladí hráči sú súčasťou pozitívneho výsledkového trendu klubu. Chceme im dať šancu aj v reprezentácii a zistiť, ako sa im bude dariť na medzinárodnom ľade,“ povedal pre oficiálny web SZĽH Miroslav Šatan

V nominácii nechýbajú ale ani skúsene mená

Okrem mnohých mladíkov sa proti Nemecku budeme môcť spoľahnúť na viaceré ošľahané mená. Sú to napríklad bronzový medailista z Pekingu Miloš Roman, či najproduktívnejší hráč slovenskej extraligy Samuel Buček. „Lídrami mladého mužstva by mal byť brankár Hlavaj a v útoku Okuliar, či Buček, ktorého sme dlhšie v reprezentácii nevideli. Po jeho výkonoch v našej extralige prišiel čas, aby mu tréneri dali opäť šancu v národnom tíme,“ doplnil Šatan.

Nominácia na dva prípravné dvojzápasy proti Nemecku vo Zvolene:

BRANKÁRI
Vladimír Glosár (HK Trebišov/HK Dukla Ingema Michalovce), Samuel Hlavaj (HC Litvínov)

OBRANCOVIA
Michal Beňo, Marek Korenčík, Andrej Golian (všetci traja HC Slovan Bratislava), Boris Brincko (HK Poprad), Martin Bučko (HC Dynamo Pardubice), František Gajdoš (HK Nitra), Michal Ivan (Bílí Tygři Liberec), Dávid Mudrák (HKM Zvolen), Marko Stacha (HK Nitra)

ÚTOČNÍCI
Jozef Baláž (HK Dukla Trenčín), Samuel Buček (HK Nitra), Viliam Čacho (HC Oceláři Třinec), Oleksij Myklucha, Róbert Džugan  (obaja HK Rysy Spišská Nová), Martin Faško-Rudáš (Bílí Tygři Liberec), Miloš Roman, Patrik Hrehorčák (HC Oceláři Třinec), Matej Kašlík (HKM Zvolen), Andrej Kollár (Kometa Brno), Adam Lukošik (HC Slovan Bratislava), Oliver Okuliar, Alex Tamáši (obaja Mountfield Hradec Králové)

Dvojzápas s Nemeckom si budete môcť opäť pozrieť na JOJ Športe. Oba zápasy – 7. februára (utorok) aj 8. februára (streda) sa začínajú o 18:00.