FOTO: IIHF Galleries

Slovenské hokejistky do 18 rokov majú za sebou posledný zápas v základnej časti na majstrovstvách sveta spomínanej kategórie. V ňom sa zverenkyne Gabriely Sabolovovej stretli s rovesníčkami zo Švajčiarska. Keďže do vyraďovacích bojov postupujú všetky družstvá na turnaji, naše dnes hrali o lepšie umiestnenie v tabuľke po základných bojoch, ale hlavne o prvé víťazstvo na šampionáte.

Dobrý výkon proti USA a Švédsku na body nestačil

Ako už je spomenuté v nadpise, naše dievčatá odohrali pred zápasom so Švajčiarkami v základnej časti ešte aj duely s USA a Švédskom. V oboch stretnutiach to po druhej tretine vyzeralo, že máme veľkú šancu na zisk aspoň jedného bodu. S Američankami sme po druhom dejstve remizovali, a aj napriek tomu, že to bolo Slovensko, ktoré otvorilo skóre zápasu, tak v tretej časti naše dievčatá totálne vybuchli a inkasovali až pol tucet. Zápas so Švédskom mal trošku odlišný zápasový scenár. Naša najväčšia hviezda výberu Nela Lopušanová znova poslala našu krajinu do vedenia 1:0, no severanky ukázali veľkú silu a po úvodnej časti už viedli, keď v oboch prípadoch potrestali našu nedisciplinovanosť a priebeh zápasu otočili. Dievčatá sa ale v prostrednej tretine zomkli a vyrovnali na 3:3. Záver zápasu nám ale podobne ako v prvom zápase nevyšiel a tentokrát sme inkasovali tri presné zásahy a napokon sme prehrali 3:6.

So Švajčiarskom výhra až po predĺžení

Po dvoch predchádzajúcich prehrách sme si chceli napraviť chuť proti Švajčiarsku. To sa nám aj vďaka stále iba 15-ročnej Lopušanovej podarilo. Tá mala prsty v našich oboch presných zásahoch. Najskôr v prvej tretine otvorila stretnutie svojim gólom. Neskôr však hokejistky Švajčiarska vyrovnali, no o našej výhre rozhodla už po minúte predĺženia Hana Krákorová, na ktorej zásah prihrávala práve Lopušanová.

Vďaka dnešnej výhre sa Slovenky posunuli na tretie miesto v konečnej tabuľke po základnej časti a vo štvrťfinále sa stretnú s minuloročným semifinalistom majstrovstiev sveta hráčok do 18 rokov, Fínskom.