FOTO: hcslovan

Hráči zo zahraničia sú neoddeliteľnou súčasťou každej jednej ligy. V slovenskej Tipos extralige sa množstvu z nich veľmi darí, veď v prvej desiatke kanadského bodovania je až sedem legionárov.

Brant Harris

Elitný center HC Slovan Bratislava je najproduktívnejším hráčom svojho tímu. V prvom útoku ho väčšinou dopĺňa Liam Pecararo a bronzový medailista Samuel Takáč. Mnohokrát už zaznamenal viacbodové zápasy, nedávno sa blysol šiestimi bodmi proti Dukle Trenčín. Podieľal sa tak na každom jednom góle belasých.

Okrem svojich ofenzívnych schopností pravidelne potvrdzuje aj svoje defenzívne kvality počas oslabení.

Harris nazbieral doteraz 41 bodov za 22 gólov a 19 asistencií, v tabuľke kanadského bodovania ho však dobiehajú ďalší legionári.

Robby Jackson

Americký útočník brázdi slovenské klziská už druhú sezónu. Je stabilnou súčasťou prvej legionárskej formácie Nových Zámkov. V útoku ho dopĺňajú Austin Farley a Ben Johnson, s ktorými tvorí nebezpečné útočné trio. Na ľade je cítiť ich chémiu, ktorá vzbudzuje v nejednom súperovi rešpekt.

V tabuľke produktivity je na druhom mieste so 40 bodmi za 23 gólov a 17 asistencií.

Michael Huntebrinker

Prvé pôsobenie na Slovensku skúša Huntebrinker v HKM Zvolen. Mimoriadne sa mu darí, keďže je aj najproduktívnejším zvolenským hráčom. So svojimi 34 bodmi patrí k tým bodovo najúspešnejším. Za ním je v tímovom bodovaní ďalší legionár, a to Chris Langkow.

Americký center pôsobil dlho v domácich súťažiach, ako USHL či ECHL. Teraz si drží priemer bodu na zápas a aj s jeho pomocou sa rytieri môžu dostať naozaj ďaleko.