FOTO: SZĽH / Andrej Galica

Sezóna jubilejného ročníka Tipos extraligy je už v plnom prúde. My si ale od nej dáme nachvíľu pauzu a pozrieme sa na to, ktorí hráči by ešte teoreticky mohli posilniť kluby našej najvyššej súťaže.

Roman Durný

Stále iba 24-ročný brankár, naposledy pôsobiaci v americkom tíme Tulsa Oilers hrajúci ECHL, čo je tretia najvyššia zámorská liga, je aktuálne aj vinou zranení stále bez angažmánu. V poslednom pôsobisku však odohral v uplynulej sezóne iba jeden zápas. Dôvodom jeho absencie bolo zranenie slabín. Slovenský brankár draftovaný v roku 2018 zo 148. miesta tímom Anaheim Ducks začal sezónu 2020/21 v bránkovisku Slovana Bratislava. Odchytal síce len 9 zápasov, ale počas nich patril ku najlepším brankárom celej súťaže. Bývalý reprezentant našej reprezentačnej dvadsiatky prvýkrát debutoval medzi tromi žrďami našej reprezentácie už v reprezentácií do 18 rokov, vtedy ešte ako 16-ročný počas sezóny 2014/15.

Roman Durný počas zápasu v drese Tulsa Oilers
FOTO: ECHL/Les Stockton

Tomáš Jurčo

Odchovanec košického hokeja sa počas uplynulej sezóny tešil spolu s ďalšími slovenskými hokejistami zo zisku bronzovej medaily, ktorú naši hokejisti s dvojkrížom na hrudi vybojovali na zimnej olympiáde v Pekingu. Počas tohto turnaja však bodoval iba 3-krát. Útočník s vyše 200 štartmi v najlepšej lige sveta naposledy hájil farby Barysu Astana hrajúcého v KHL. Jeho mužstvo ale v minulej sezóne vypadlo už v osemfinále, s neskorším neúspešným finalistom Gagarinovho pohára, Metallurgom Magnitogorsk.

Jurčo v drese svojho bývalého zamestnávateľa
FOTO: hcbarys.kz

Samuel Buček

Posledným z tejto trojice je najproduktívnejší hráč minulého ročníka Tipos extraligy, Samuel Buček. Ten sa po konci vo vicemajstrovej Nitre dal do boja o najlepšiu svetovú ligu. Cesta do nej mala viesť cez podpis na farme minuloročného nováčika kanadsko-americkej NHL, Seattlu Krakens. Buček ale zvolili odchod do Ruska, a upísal sa tímu Neftechimik Nižnekamsk. Tam odohral iba 6 zápasov, po ktorých skončil, keďže vedenie od neho očakávalo viac. Aktuálne je tak slovenský reprezentant bez klubu.

FOTO: ŠPORT.SK / Monika Bieliková