FOTO: IIHF Galleries

Už dnes odohrá naša hokejová reprezentácia záverečný zápas na domácom Kaufland Cupe. Od 18-tej hodiny si zahrajú o prvé miesto na turnaji s Lotyšskom. To, podobne ako Slovensko, zvíťazilo nad Nórskom vysoko 5:0.

Ako už bolo spomenuté, naši zvíťazili v prvom stretnutí proti severanom vysoko 9:0. Išlo o najvyššiu výhru pod vedením trénera Craiga Ramsayho. Viac ako 9 presných zásahov sme naposledy strelili v roku 2006, keď sme 11:2 zdolali práve hokejistov Nórska.

V stredajšom zápase strelilo až 7 gólov iný hráči. Dvojgólový bol akurát asistent kapitána Peter Cehlárik. S bilanciou 1+1 skončili po zápase aj kapitán Marek Hrivík, Oliver Okuliar a Viliam Čacho.

S Lotyšskom máme vo vzájomných zápasoch pozitívnu bilanciu. Naposledy nás v rámci medzištátneho vystúpenia porazili v apríli 2021. Keď sa pozrieme do kolónky majstrovstiev sveta, tak sme im naposledy podľahli ešte v roku 2017 pod vedením Zdena Cígera 3:1.

Slovensko bude v dnešnom zápase obrovským favoritom, pretože od roku 2013 sme zakaždým tento turnaj vyhrali. Nadviazať na túto skvelú šnúru budú chcieť domáci hokejisti už dnes. Podarí sa im to?