FOTO: IIHF Galleries

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov sa na prelome rokov, už tradične, zúčastní juniorských majstrovstiev sveta. Slováci cestujú do Kanady s veľkými ambíciami. Niet sa čo diviť. Veď súčasťou tímu je napríklad draftová dvojka 2022 Šimon Nemec. Zďaleka však nejde o jedinú hviezdu mužstva. Ťahúňmi majú byť aj Filip Mešár, Adam Sýkora, Samuel Honzek, Dalibor Dvorský, Maxim Štrbák a ďalší. Menoslov, ktorý by to mohol dotiahnuť ďaleko.

Katastrofálna príprava nám šance neznižuje

Oči nám však otvorila dvojica prípravných zápasov proti Nemecku (0:5) a Kanade (1:6). Jediný strelený gól, aj to vlastný po chybe Shanea Wrighta, je pre hviezdami nabitý útok slabučkou vizitkou. Napriek tomu ostávame v očiach kanadských stávkových kancelárií medzi najväčšími favoritmi na triumf.

https://twitter.com/101otm/status/1605752123399946243

Medzi favoritmi

Stávková kancelária TSN Edge radí v kurzoch slovenskú reprezentáciu na šieste miesto medzi favoritmi na zisk titulu s kurzom +5000. Vyššie umiestnila Čechov, ktorí sa nachádzajú na piatej priečke (+2000). Nasledujú tradičné škandinávske krajiny Švédsko a Fínsko, pričom kurzy hovoria v prospech Suomi (+450 : +800). Druhý najnižší kurz patrí USA (+310). Najväčším favoritom kancelárie je domáci výber Kanady, v ktorom nájdeme tradične obrovské množstvo hviezd. Kurz vypísaný na javorové listy je -130.

Pred Nemeckom aj Švajčiarskom

Slovensko dostalo podľa spoločnosti TSN Edge dokonca vyššie šance na výhru než Švajčiarsko (kurz +10000) a Nemecko (+25000) Na Nemecko, ktorému sme v príprave vysoko podľahli, je dokonca vypísaný najväčší kurz. Rovnaký nájdeme aj pri výberoch Rakúska a Lotyšska.

Americké kurzy, ktoré využíva stávková kancelária, udávajú kurzy na favoritov v mínusových hodnotách. Údaj predstavuje sumu, ktorú musí tipér staviť, aby vyhral 100 dolárov. Kladné hodnoty zase hovoria, koľko dolárov tipér vyhrá na každých 100 stavených amerických dolárov. Čím je šanca na výhru daného tímu nižšia, tým vyššie je číslo kurzu.

Priechodná skupina

Slovensko odohrá zápasy ako účastník B skupiny. Z piatich tímov postúpia do play off prvé štyri mužstvá a posledný tím priamo vypadne. Hokejisti spod Tatier budú o postup bojovať proti Fínsku, USA, Švajčiarsku a Lotyšsku. Na prvý ostrý duel nastúpime 27.12. proti výberu Fínska.