FOTO: AP Photo

Colorado Avalanche podalo v nočnom zápase NHL skvelý výkon. Nielenže mužstvo pod vedením Jareda Bednara porazilo Washington Capitals vysoko 6:2, ale hráči Avalanche si pripísali aj niekoľko cenných historických skalpov. V dueli žiarili najmä obranca Makar a útočníci MacKinnon s Rantanenom.

Cale Makar

Ofenzívny obranca zaznamenal proti Capitals jeden presný zásah a dve asistencie. Podarilo sa mu vytvoriť rekord v počte gólov strelených obrancom v organizácii Colorada. Celkovo má v kariére 25-ročný bek na konte už 76 gólov.

Nathan MacKinnon

Jednotka draftu z roku 2013 bola hlavnou hviezdou stretnutia. MacKinnon strelil štyri góly, pridal asistenciu a čistý hetrik zaznamenal v rámci 6 minút a 37 sekúnd. Ide len o druhý čistý hetrik v histórii organizácie, ten prvý si pripísal v roku 2003 Joe Sakic.

28-ročný útočník predbehol v kanadskom bodovaní súťaže lídra Tampy Bay. MacKinnon sa nachádza na pozícii najproduktívnejšieho hráča NHL s 82 bodmi za 30 gólov a 52 asistencií. Nikita Kucherov sa posunul na druhé miesto s 80 kanadskými bodmi.

Zároveň si kanadský útočník predĺžil šnúru bodov na domácom ľade na 24 zápasov. Prekonal tak zápis 23 zápasov Joea Sakica zo sezóny 2000/2001.

Mikko Rantanen

Fín Mikko Rantanen sa na víťazstve podieľal gólom a až štyrmi asistenciami. Celkovo má v sezóne 65 kanadských bodov za 27 presných zásahov a 38 nahrávok. V tabuľke hráčskej produktivity ligy mu patrí štvrtá priečka.