FOTO: Facebook / Hockey Slovaka

Slovenská hokejová reprezentácia podľahla v rámci bloku prípravných zápasov pred majstrovstvami sveta výberu Nemecka 3:4. Pre Slovensko tak ide o tretiu porážku v rade. Minulý týždeň ťahali dvakrát za kratší koniec s výberom Česka. Doterajšie jediné výhry zaznamenalo naše mužstvo v dvojzápase so švajčiarskom v úvode prípravy.

Prvá tretina priniesla dva gólové okamihy. Po jednom presnom zásahu pridali obe strany. Skóre otvoril v presilovke Samuel Kňažko, no v neskoršom priebehu vyrovnal Dominik Kahun.

V dejstve druhom poslal hostí do vedenia po zaváhaní Hlavaja za bránkou Bokk. Neskôr krátko po ubránenom oslabení navýšil vedenie Nemecka Fischbuch. Do šatní sa tak išlo za stavu 1:3 v náš neprospech.

Perióda číslo tri priniesla viacero pekných momentov. Slováci zvýšili forčeking a vytvorili si množstvo väčších i menších gólových šancí. Kontaktný gól strelil z trestného strieľania Lantoši. Následný tlak domácich však vytúžený vyrovnávajúci zásah nepriniesol. Práve naopak. Zaváhanie našej defenzívy pretavil v svoj druhý zápasový gól útočník Nemecka Dominik Kahun.

Slovákom však vyšiel power-play bez brankára. Do úniku sa dostal Richard Pánik, ktorý nekompromisne zakončil a znížil stav duelu.

Jeho zásah bol však posledný a Slovensko tak podľahlo Nemecku 3:4.

Najbližší zápas čaká na zverencov Craiga Ramsayho v sobotu, 29. apríla, o 14:30 proti rovnakému súperovi.