FOTO: Facebook / HK Poprad

Po ôsmych zápasoch má na svojom konte štyri kanadské body. To je toľko, koľko nazbieral počas celej uplynulej sezóny v 23 zápasoch. Reč je o dvadsaťštyriročnom útočníkovi HK Poprad, Petrovi Kundríkovi. Odchovanec Kamzíkov strávil v rodnom klube väčšinu svojej extraligovej kariéry. Forwarda body tešia, no zároveň dodáva, že v meste spod Tatier, ktoré sa netají najvyššími ambíciami, musia predviesť lepšie výkony než tie z úvodu ročníka.

Majú vysoké ambície

„Úvod sezóny nám nevyšiel tak, ako sme si predstavovali. Momentálne sme v tabuľke na 10. mieste, čo chceme určite zlepšiť. Každá prehra nám ukáže, na čom treba pracovať a my musíme prísť čo najlepšie pripravení na play-off,“ burcuje svoj tím Kundrík a dodáva, „Poprad má každý rok vysoké ambície. My momentálne ideme deň za dňom a zápas za zápasom. Snažíme sa analyzovať chyby. Určite chceme byť vyššie v tabuľke a ako som povedal, prísť do play-off čo najlepšie pripravení.“
Pevný člen základnej zostavy sa netají tým, že ho body tešia, no skromne vyzdvihuje dôležitosť kolektívu. „Každý v tíme máme určitú úlohu. Ak ma tréner pustí hrať, snažím sa mu to odvďačiť výbornou prácou na ľade. Body sú plus a samozrejme potešia.

Peter Kundrík sa za priestor na ľade snaží odvďačiť dobrou hrou
FOTO: Facebook / HK Poprad

Vyzdvihuje aj herný štýl, ktorým sa momentálne jeho tím snaží prezentovať. „Mne osobne tento systém vyhovuje, keďže moja hra je postavená na korčuľovaní, ktoré je nosným prvkom našej taktiky. Pod trénerom Totterom je hra ofenzívnejšia než pod niekdajším koučom Mikulom. Vtedy sme hrali viac smerom dozadu,“ porovnáva praktiky terajšieho lodivoda s tými, ktoré platili v predošlých sezónach.

Tréner Aleš Totter vedie hráčov k útočnému hokeju, založenému na korčuľovaní
FOTO: Facebook / HK Poprad

Vedenie klubu tento rok predstavilo aj nový projekt – farmársky tím pôsobiaci v SHL, vystupujúci pod menom Aqua City Pikes. Na jedno súťažné stretnutie si jeho dres vyskúšal aj Kundrík. „Myslím si, že je výborné, ak má klub pod sebou farmu. Je to dobrá príležitosť pre hráčov po zranení, môžu sa rozohrať. Menej vyťažovaný hráč má zase šancu takto nazbierať cennú minutáž.“

Najbližšie v Bratislave

Poprad sa najbližšie predstaví na ľade bratislavského Slovana. Mužstvo z metropoly Slovenska nezačalo sezónu ideálne a po nepriaznivých výkonoch odvolalo hlavného trénera i športového manažéra. Belasí sa aktuálne v tabuľke nachádzajú len o jedno miesto nad Kamzíkmi. „V piatok hráme na Slovane, ktorý, myslím, ešte doma nezvíťazil. Určite to budú chcieť prelomiť a my im v tom zabrániť. Keďže som hral za Slovan, veľmi rád sa tam vraciam. Mám v meste veľa priateľov a bývalých spoluhráčov,“ uzavrel rozhovor Kundrík.