FOTO: Facebook / HK Nitra

Majú hokejisti Nitry priamo vykročené do finále play-off Tipos extraligy? Po tesnej stredajšej výhre 2:3 dokázali zdolať Michalovce na ich horúcom ľade opäť. Tentokrát už naozaj vysokým rozdielom a pred dvojzápasom pod Zoborom to vyzerá tak, že po prvom Poprade pribudne Corgoňom na opaskoch aj skalp druhých Michaloviec.

Zverencom trénera Antonína Stavjaňu zabezpečila výhru najmä dominatná prvá tretina. Hostia sa v nej radovali až päťkrát. Prvý raz už v druhej minúte, kedy sieť rozvlnil Hrnka. O päť minút neskôr navyšoval Samuel Buček. Dva zlepené góly zabezpečili Gajdoš a Čederle a skóre úvodného dejstva uzavrel Newell.

Prostredná časť hry bola už vyrovnanejšia. Minimálne na gólový pomer. Iskričku nádeje vykresal domácim Daugavinš. V samom závere ale prinavrátil Nitre pôvodné vysoké vedenie Matej Bača.

Tretia tretina dodala výsledku ešte divokejší charakter. Najprv navyšoval svojím druhým gólom Hrnka. Necelú minútu neskôr strelil čestný zásah domáci Vašaš. Všetko to však ešte nebolo. Posledný klinec do rakvy zatĺkol Jakub Lacka, ktorý navyšoval na konečných 2:8.

Okrem častej gólovej radosti sa zápas zapíše do pamätí všetkých fanúšikov aj svojou tvrdosťou. Domáci celok dohrával strenutie bez Valacha, Hearda aj Acolasteho. Všetci zamierili pod sprchy v dôsledku svojej nedisciplinovanosti. Celkovo sa v strenutí rozdalo až 113 trestných minút.

Nitra tak vedie v semifiálovej sérii hranej na 4 víťazstvá nad Michalovcami 2:0. Odvety na západe Slovenska sú na programe v nedeľu, repektíve pondelok.