Na obrázku môže byť hokej, dav a text
Foto: Spišská Nová Ves HK FB

Po napínavej sérií, ktorá sa natiahla až na sedem zápasov v dramatickom dueli Spišania zdolali Košičanov.

Prvá tretina začala naberať na obrátky. Spišania na Košice vyvíjali brutálny tlak, ale Riečický stihol zakročiť. V 9. minúte však skóre otvorila Spišská N. Ves gólom Žiaka. Hra sa rýchlo preniesla na druhý koniec klziska, Košičania tlačili a strieľali, ale Surák bránkovisko Spišskej ubránil. V 16. minúte skóre Spišania natiahli už na dva góly, Rapáč medzierkou medzi betónmi Riečického prekonal. Spišská Nová Ves na to reagovala vystriedaním brankárov, za Riečického nastúpil Janus.

Druhá tretina ponúkala možnosť Košičanom na vyrovnanie, alebo aspoň na zmiernenie náskoku súpera. To sa im aj podarilo, keď Mikúš využil presilovú hru. Treba podotknúť, že Košice pálili na bránku všetko, čo mali. Tlak bol obrovský, ale do konca tretiny sa Košičanom nepodarilo vyrovnať.

Tretia tretina bola tvrdá- išlo o všetko. Šance boli na oboch stranách ale až Chovanovi za Košice sa podarilo vyrovnať. Na obrovský smútok Košičanov, bol gól neuznaný- Chovan a zvyšok päťky prešli do útočnej tretiny v ofsajde. Košiciam nepomohol ani oddychový čas ani hra bez brankára. Nakoniec podľahli Spišiakom 1:2.