FOTO: Instagram / Anaheim Ducks

Už zajtra v noci sa michalovský rodák Pavol Regenda stane ďalším nedraftovaným hokejistom spod Tatier, ktorý si zahrá v najprestížnejšej lige sveta. Pred ním sa niečo také podarilo len šiestim slovenským hokejistom.

Najznámejším nedraftovaným Slovákom je jednoznačne Peter Šťastný, ktorý odohral v NHL 1 070 zápasov s bilanciou 483 gólov a 861 asistencií. Zároveň sa zatiaľ ako jediný Slovák radoval zo zisku Calder Trophy. Jeho brat Marián nastúpil v NHL na 354 duelov, v ktorých nazbieral 316 bodov za 126 gólov a 190 asistencií.

Jediný slovenským obrancom, ktorý neprešiel draftom je Radoslav Suchý. V NHL si na svoje konto pripísal 461 zápasov. Zaznamenal v nich 14 gólov a 59 asistencií. Trojciferný počet zápasov v NHL (269) s bilanciou 47 gólov a 66 asistencií prekročil aj Ľuboš Bartečko.

FOTO: NHL.COM

Peter Sejna strelil prvý gól v NHL hneď pri svojom debute. Celkovo odohral v NHL 48 zápasov s bilanciou 6 gólov a 4 asistencie. V najprestížnejšej lige sveta si Marek Hrivík pripísal na svoje konto 24 štartov, v rámci ktorých nazbieral 3 asistencie.