FOTO: nhl.com

Podľa zámorského športového mádia Hockey30 bol Filip Mešár ponúknutý v rámci možnej výmeny, ktorá je zameraná zameranej na zisk Rutgera McGroartyho z Winnipegu Jets. Canadiens by ale okrem slovenského mladíka museli pridať do výmeny aj draftovú voľbu od Panthers alebo Flames v roku 2025 a mladého obrancu, možno Justina Barrona alebo Jordana Harrisa. Zdá sa však, že Winnipeg zatiaľ odmieta rôzne ponuky Kenta Hughesa.

Tretí najvyššie draftovaný Slovák z draftu do NHL 2022 nastupoval v uplynulej sezóne v zámorskej juniorskej súťaži OHL za Kitchener Rangers a nazbieral 52 bodov v 45 zápasoch, čo je podľa v úvode spomínaného portálu sklamanie. Napriek prítomnosti hviezdnych juniorských spoluhráčov v tíme ako Carson Rehkopf a Hunter Brzustewicz, Mešár nedokázal presadiť svoju hru a najhoršie na tom všetkom bolo, že sa rozhodol ukázať na svojich spoluhráčov. „Keď som sa snažil niečo vytvoriť, moji spoluhráči tam boli trochu neskoro, a to ma trochu frustrovalo, ale musel som sa z toho dostať,“ povedal v rozhovore pre slovenské médiá. Toto rozhorčenie odchovanca popradského hokeja určite nepridalo na pohode tímovej atmosfére.

Situácia okolo Mešára sa ešte viac skomplikovala, keď sa ho Montreal rozhodol vrátiť po nie ľahkom pôsobení z farmy do OHL, aj napriek tomu, že mu sľúbili miesto vo farmárskej súťaži. Vedenie Canadiens mu síce vysvetlilo, že hráči ako Nick Suzuki a Cole Caufield v jeho veku ešte nehrali v NHL, no náš mladík mal problém prijať toto rozhodnutie. Okrem verejnej kritiky svojich spoluhráčov odmietol pozvanie Kenta Hughesa zúčastniť sa rozvojového kempu Canadiens, čo je vnímané ako istý nedostatok profesionality či odhodlania pobiť sa o miesto v tíme.

Podľa vyššie uvedeného zdroja je Filip Mešár v aktuálnej chvíli na konci rebríčka tímových prospektov. S mladými talentami ako Hutson, Kapanen, Beck, Demidov a Hage, ktorí by mohli hrať v NHL čoskoro, bude musieť Mešár zmeniť svoj postoj, ak chce získať späť dôveru organizácie. Možná výmena do iného klubu by pre Slováka mohla priniesť nové príležitosti, avšak budúcnosť Mešára v NHL bude závisieť od toho, či dokáže zmeniť svoj prístup.

ZDROJ: https://hockey30.com/