FOTO: Facebook / HK Poprad

Prvé zápasy takzvaného play-in, ktoré majú rozhodnúť o posledných dvoch miestenkách pre tohtoročné play-off, priniesli vyrovnané súboje na ostrie noža. Tabuľka rozdelila harmonogram tak, že streda a štvrtok priniesli hokej na východoslovenské klziská, kým sobota a nedeľa nadviažu dôležitým pokračovaním duelmi v Nitre, respektíve Trenčíne. Séria medzi Michalovcami a Trenčínom je po dvoch dueloch vyrovnaná 1:1. Naopak Nitra prekvapila v Poprade a domov si vezie mečbal.

Kde sa dve Dukly bijú,…

… Jedna zvíťazí. Alebo obe? Po dvojzápase v Michalovciach je totiž stav série nerozhodný 1:1. Kým ôsmeho februára dvíhali ruky nad hlavu domáci hokejisti, o deň neskôr už slávili cenné víťazstvo hráči prichádzajúci spod hradu Matúša Čáka. Prvý duel skončil tesným rozdielom 2:1, druhý, priniesol divokú prestrelku, ktorá priniesla výhru hostí 6:3.

Stav série: MI 1:1 TN

Hráč dvojzápasu: Ú, Joakim Thellin, Trenčín (1+3)

Nitra zaskočila Kamzíkov a postup má na dosah

Hokejisti HK Nitra, ktorí sa prebojovali do súbojov o play-off z posledného možného, desiateho, miesta zaskočili v oboch úvodných zápasoch série mierne favorizovaný Poprad. Oba zápasy skončili najtesnejším rozdielom 2:1. Hoci Poprad obe stretnutia vyhral na strely, výborného Kašíka prekonal len raz v každom zápase. Hráči spod Tatier tak majú čo robiť, ak nechcú skončiť sezónu už v predkole.

Stav série: PP 0:2 NR

Hráč dvojzápasu: G, Libor Kašík, Nitra (96,82%)