FOTO: Live Nation

Slávna NHL sa v Česku predstaví po troch rokoch. Predchádzajúce dva roky sa podujatie muselo zrušiť z dôvodu pandémie, a tak sa posledné zápasy NHL v Prahe datujú až do roku 2019. Vtedy sa vo vypredanej O2 aréne predstavili hráči Chicaga Blackhawks a Philadelphie Flyers.

Prípravné duely v Berne a Berlíne

Ešte pred samotnými zápasmi v Prahe si oba celky, Nashville Predators aj San Jose Sharks, zahrali prípravné duely v Berne a Berlíne. Najprv bol na rade Nashville, ktorý v pondelok vyhral zápas na ľade Bernu 4:3. Na výhre sa dvomi gólmi a jednou asistenciou podieľal obranca Roman Josi. Tento Švajčiar zažil úspešný návrat do svojho rodného mesta a zožal ovácie domáceho publika.

San Jose Sharks cestovali do Nemecka, kde porazili berlínske „ľadové medvede“ 3:1. Zo strany hostí pútali pozornosť najmä hviezdni Čech Tomáš Hertl a Švajčiar Timo Meier. Známi hráči sa však našli aj na domácej strane, napríklad Marcel Noebels, ktorý už dlhoročne reprezentuje svoju krajinu na majstrovstvách sveta.

Program zápasov v Prahe

Mužstvá sa proti sebe stretnú dvakrát, a to 7. a 8.10 v rovnakom čase o 20:00. Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na návštevu ich štvrtkových tréningov. Zápasy budú vysielané samozrejme naživo, takže nikto nebude ukrátený o športový zážitok.

Koho sa oplatí sledovať?

V Prahe sa predstavia spomínaní Hertl, Meier či Josi, ale okrem nich aj ďalšie hviezdy. Za Nashville nastúpia ofenzívni hráči ako Matt Duchene a Mikael Granlund. Na ľade nebude chýbať ani skvelý strelec Filip Forsberg ani populárny Erik Karlsson. Slováka by sme v zostavách hľadali márne, avšak jedného so slovenskými koreňmi nájdeme. Kevin Labanc, útočník San Jose, je synom slovenských rodičov, ktorí emigrovali ešte pred jeho narodením.