Dnes v noci bolo na programe 1. kolo tohoročného draftu NHL. San José Sharks si podľa očakávania vybralo z 1. miesta kanadského centra Macklina Celebriniho. Chicago siahlo z druhého miesta po bieloruskom obrancovi Arťomovi Levšunovi, ktorý tak prekonal historický zápis už nebohého Ruslana Saleia (v roku 1996 bol deviatkou draftu). Prvú trojku uzatvoril kanadský krídelník Beckett Sennecke, ktorého si zvolil Anaheim.

Columbus ukázal zo 4. miesta na kanadského centra Caydena Lindstroma. Do Montrealu putuje z 5. miesto ruské krídlo Ivan Demidov. Prvou voľbou Utahu v histórii organizácie sa stal zo 6. miesta kanadský center Tij Iginla.

Do histórie nórskeho hokeja sa zapísal krídelník Michael Brandsegg-Nygard (z 15. miesta si ho vybral Detroit), pretože sa stal prvým Nórom draftovaným v 1. kole. V 1. kole draftu nesiahli kluby NHL po žiadnom brankárovi, vybrali si 22 útočníkov a 10 obrancov, pričom z toho bolo len desať Európanov (štyria Rusi, dvaja Nóri, dvaja Fíni, jeden Čech, jeden Bielorus)