FOTO: Facebook / HK Nitra

Vážny incident sa mal stať na školskom florbalovom turnaji, ktorého súčasťou boli aj odchovanci HK Nitra Adam Sýkora a Ondrej Molnár. Talentovaní mladíci nemali zvládnuť svoje emócie v závere duelu, čím údajne zavinili poriadny škandál. Dôjsť malo k vážnym zraneniam, pričom jeden z hráčov zo súperiaceho tímu mal skončiť so zlomenou sánkou.

„Bolo 30 sekúnd do konca a stav 1:2 pre Nitru. Sýkora, ktorý skončil po tvrdom hite na rameno ležať na zemi nezvládol emócie a začal škrtiť nášho hráča,“ opisuje očitý svedok, ktorý sa mal nachádzať počas incidentu na ihrisku.

Podľa jeho slov mal Sýkorov zákrok vyvolať hromadnú bitku, ktorá bola príčinou ešte vážnejších priestupkov. „V bitke sa mi ušla rana do sánky, tak som utekal na striedačku. Krátko na to som videl Ondreja Molnára ako naháňal jedného z spoluhráčov, sotil ho na zem a mlátil mu kolenom do brady tak dlho, kým mu nezapadol jazyk,“ pokračoval svedok, ktorého spoluhráč mal následne odpadnúť pred boxom časomeračov v kaluži vlastnej krvi.

Incident sa udial len krátko pred úvodným prípravným kempom pred majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji do 20 rokov v Kanade, ktorého súčasťou mali byť obaja hokejisti. Či dôjde k zmene nominácií v tejto chvíli jasné nie je.