FOTO: IIHF Galleries

Radosť zo zápasu so Spojenými štátmi americkými pomaly doznieva a pozornosť fanúšikov i hráčov už smeruje k blízkej budúcnosti, kedy budú zverenci trénera Craiga Ramsayho čeliť outsiderovi z Poľska. Sympatický výkon, zakončený víťazným gólom v predĺžení je však veľkým povzbudením do ďalších bojov. Stretnutie ešte raz pre redakciu Hokejka.sk zhodnotil náš expert Jakub Ručkay.

„Úvod zápasu sme mali skvelý. V prvej tretine sme boli aktívny, čo nám prinieslo vedenie 2:0. Škoda nevyužitej presilovej hry v závere, odskočili by sme tak súperovi až na 3:0.

V druhej časti hry USA zvýšili aktivitu, dohrávali súboje, tlačili sa do brány. Nakoniec súperova fyzická aktivita vyústila k inkasovaniu gólu na 2:1. Potom prišla naša presilová hra, no z gólu sme sa ešte netešili. Tesne po presilovej hre sa nám podarilo skórovať a to hneď dvakrát. Od toho momentu nás v zápase držal skvelo chytajúci Hlavaj.

V tretej tretine sme sa príliš stiahli. Úplne sme upustili z hry, ktorú sme predvádzali v úvodných dvoch tretinách. Hokej sa hrá 60 minút. V tomto vidím hlavne rozdiel v mentalite amerických hráčov. Za stavu 4:1 si začnú užívať hokej ešte viac. Naopak si myslím, že v obrannom pásme bola Amerika určite vo väčšej nepohode. Škoda, že sme to nevyužili.

Samozrejme, výhra nad Amerikou po predĺžení je veľký úspech a gratulujem Slovenskej reprezentácií.
Poučme sa, lebo v zápasoch, ktoré budú rozhodujúce, sa nám to nemusí vyplatiť.
Výborné výkony podali Hlavaj, Pospíšil, Kelemen, či z obrancov Nemec.“

Autor je bývalým slovenským hokejovým útočníkom a v súčasnosti trénerom Považskej Bystrice pôsobiacej v Slovenskej hokejovej lige.