Tipos extraliga má za sebou už 42 kôl, v ktorých sme boli aj svedkami výnimočných individuálnych výkonov jednotlivcov. V našej redakcii sme sa pri tejto príležitosti rozhodli pozrieť na najproduktívnejších legionárov jednotlivých extraligových mužstiev.

Na čele kanadského bodovania sa vyhrieva Brant Harris (HC Slovan Bratislava), ktorý má po 39 odohraných dueloch na konte 50 bodov za 25 gólov a 25 asistencií. Za ním nasleduje Robert Jackson (HC MIKRON Nové Zámky). V 41 zápasoch nazbieral 45 bodov (25 gólov a 20 asistencií). Tretia priečka v kanadskom bodovaní patrí aktuálne najlepšiemu strelcovi ligy, Maxovi Gerlachovi (HC MV Transport Prešov). K 28 presným zásahom pridal tiež 16 asistencií.

Zvolenský rytier Michael Huntebrinker je momentálne piatym najproduktívnejším hráčom najvyššej hokejovej súťaže. V 42 stretnutiach si na svoje konto pripísal 11 a 31 asistencií, čo z neho momentálne robí najlepšieho nahrávača Tipos extraligy. Najproduktívnejším legionárom oceliarov je Joona Jäskeläinen (19 gólov a 17 asistencií). Na Liptove je momentálne na tom bodovo najlepšie Martins Karsums (17 gólov a 15 asistencií).

FOTO: HKM Zvolen/Facebook

V Poprade a Michalovciach sú bodovo na tom najlepšie obrancovia. Na Zemplíne je to Zach Osburn (11 gólov a 16 asistencií) a v drese kamzíkov Olli Vainio (6 gólov a 9 asistencií). U najpríjemnejšieho prekvapenia doterajšieho priebehu extraligy, Spišskej Novej Vsi je najproduktívnejším legionárom Kale Kerbashian (17 gólov a 15 asistencií).

VIDEO: Tipos extraliga/YouTube

Pod hradom Matúša Čáka sa o post najproduktívnejšieho legionára delia dvaja hráči. Rob Flick (8 gólov a 13 asistencií) a obranca Phil Pietroniro (5 gólov a 16 asistencií). Medzi baranmi patrí pozícia najlepšie bodujúceho legionára Brandenovi Troockovi (22 gólov a 10 asistencií) a v kádri úradujúceho vicemajstra Filipovi Buncisovi (7 gólov a 11 asistencií).