FOTO: Andrej Galica / SZĽH

V dňoch 10. – 13. novembra sa v Krefelde uskutoční Nemecký pohár. Na prvej reprezentačnej akcii v rámci aktuálnej sezóny si slovenskí hokejisti zmerajú sily s Rakúskom, Dánskom a domácim Nemeckom. Predstavujeme vám hráčov zo slovenskej extraligy, ktorí si svojimi výkonmi vyslúžili nomináciu.

Brankári:

Dvaja z troch nominovaných gólmanov majú zmluvy podpísané v extralige. Konkrétne ide o Samuela Hlavaja, ktorý zatiaľ nastúpil do troch zápasov. Úspešnosť zákrokov mu síce po nevydarenom dueli v Nových Zámkoch o niečo klesla, no stále možno povedať, že ide o talentovaného brankára s perspektívou, ktorý držal belasých nad vodou aj v náročnej skupine CHL.

Ďalší pozvaný je Dominik Riečický. Muž s maskou kryje bránku Košíc, kde sa viac-menej vyprofiloval na jednotku. Jeho úspešnosť zákrokov presahuje 92 percent. Doteraz nastúpil do siedmich ligových stretnutí, tri z nich sa skončili v prospech „Oceliarov“.

Obrancovia

V defenzíve vidíme kvarteto hokejistov hrávajúcich najvyššiu hokejovú súťaž pod Tatrami. Michal Beňo je nováčikom a pravdepodobne ho tak čaká debut v najcennejšom drese. Dvadsaťročný ľavý obranca zatiaľ získal tri body za asistencie v ôsmich stretnutiach.

O tri zápasy viac stihol odohrať Andrej Golian, Beňov kolega z belasej súpisky. Počas 106 minút strávených na ľade si pripísal dve asistencie.

Svojich zástupcov má vo výbere aj Zvolen. V defenzíve je to napríklad Samuel Hain. Dvadsaťpäťročný pravý bek bol spomedzi extraligových hráčov nominovaný tiež na krištáľový puk, ktorý sa udeľuje za najkrajší gól mesiaca.

Taktiež zo Zvolena je Dávid Mudrák. Ten si z povolanej štvorice pripísal najviac bodov – štyri za rovnaký počet gólov i prihrávok.

FOTO: FB / Hockey Slovakia

Útočníci

Pozitívnym prekvapením sezóny je Daniil Fominykh zo Slovana Bratislava. V jedenástich zápasoch zaznamenal slušných dvanásť bodov (4+8). Dominantný je aj v tabuľke pravdy (+15).

Najmä nahrávky sa budú čakať od extrenčana, aktuálne slúžiaceho vo Zvolene, Mareka Hecla. Šikovný krídelník odohral doteraz dvanásť zápasov so ziskom ôsmich bodov. Vylúčený bol pritom len raz.

Mimoriadne slušný úvod sezóny mal útočník Alex Tamáši z Banskej Bystrice. Napriek tomu, že ošiaľ okolo neho mierne stíchol, vo svojich výkonoch pokračoval i naďalej. Pred začatím trinásteho ligového kola mal v štatistikách 9 kanadských bodov (4+5).

Najmladším členom súpisky je Adam Sýkora. Ten pod trénerom Sejejsom potvrdzuje, že je hoden druhéh kkola draftu. Na konte má síce len jeden presný zásah, no ten obohatil o štyri asistencie.

Rovnako z Nitry sa do nominácie pozrie Adrián Holešinský. Robustný útočník nie je pre kouča Ramsayho neznámou veličinou. Pôsobil pod ním už na nejdenej akcií. S desiatimi bodmi a piatimi gólmi je povolaný právom, hoci očakávať sa od neho bude zrejme predovšetkým čierna robota v nižších útokoch.

Smer Nemecko naberie ešte aj útočník Jakub Minárik, ktorý pred sezónou posilnil Slovan. Aktuálne však nezažíva najlepšiu sezónu. Vylúčený bol až 29-krát a v 11 zápasoch získal len tri asistencie.