FOTO: IIHF Galleries

Slovenskí hokejisti do 18 rokov podľahli tímu Kanady 3:4 po predĺžení v stretnutí o bronz majstrovstiev sveta do osemnásť rokov. Zverenci trénera Tibora Tartaľa sa rýchlo otriasli po semifinálovom nezdare s USA, bojovali do poslednej sekundy a nechýbalo veľa aby si na krk zavesili bronzové medaily. Napokon však s favoritom prehrali po predĺžení a skončili na celkovom štvrtom mieste.

Na rozdiel od semifinálového súboja sa na úvodný gól čakalo poriadne dlho. Skóre stretnutia otvoril napokon až pár sekúnd po polovici stretnutia kanadský útočník Celebriny. Necelé dve minúty pred koncom druhého dejstva však dokázal vyrovnať Dalibor Dvorský. Žiaľ, o 62 sekúnd neskôr opäť kapituloval Urban a do šatne sa tak mierilo za stavu 2:1 pre javorové listy.

Úvod tretej tretiny sme gólovo dokázali zachytiť my. Štyridsiata druhá minúta priniesla gól Císara a s ním vyrovnaný stav. Ten platil až do 55. minúty. Tentokrát prekonal kanadského gólmana Jenčko a Slováci sa dostali prvýkrát v zápase do vedenia. Napriek veľkej obetavosti a snahe sme nedokázali odolať tlaku Kanady vyplývajúcemu z ich power-play a inkasovali sme trpký gól na 3:3.

Duel smeroval do predĺženia v ktorom ťahal zo siete smolný puk skvele chytajúci Samuel Urban. Ten predtým zaznamenal viacero vynikajúcich zákrokov. Na strelu Celebriniho bol však už prikrátky.