FOTO: HC Slovan

Už ôsme kolo Tipos Extraligy zakončilo týždeň vo veľkom štýle. V hlavnom meste boli diváci svedkami atraktívnej bitky o prvú priečku, ktorá sa začala symbolickou minútkou ticha, ako spomienkou na obete nehody zo Zochovej ulice.

Šestnásť bodov a rozdiel len o skóre. Taká bola bilancia Slovanu a Zvolena pred dnešným duelom v Bratislave. To, že sa skončí osemgólovým rozdielom nečakal asi nikto. Tandem Petrík – Trenčan inkasoval spolu desať gólov a Rytierom nepomohli ani dve presilovky v trvaní 5 minút. Za Slovan si pripísali 4 body Takáč (0+4), Haščák (2+2) a Zigo (3+1). Gólman Coreau kryl 32 z 34 striel hostí. „Samozrejme, s výsledkom som spokojný, ale ten nezodpovedal pomeru síl na ľade. Dnes to bolo o našej efektivite, keď sme dali z tridsiatich striel desať gólov,“ zaznelo z úst hlavného trénera Slovana, Jána Pardavého, na pozápasovej tlačovej konferencií. „Vôbec ma nehnevá, že sme na Slovane prehrávali 5:0. Taký zápas v sezóne príde. Mňa rozčuľuje to, čo sme robili posledných desať minút. Zajtra sa o tom porozprávame,“ dodáva jeho náprotivok Peter Oremus.

Neuveriteľný výkon podal brankár Trenčína Connor LaCouvee. Podľa štatistík vyslali na tohto muža s maskou hráči Michaloviec až 51 striel. Kanaďan kapituloval len raz a Dukla zvíťazila po predĺžení. V tabuľke tak poskočila pred Košice na jedenástu priečku.

Výhru Liptákov nad Banskou Bystricou režíroval legionár Karsums. Ten mal prsty vo všetkých góloch hostí, ktorí zdolali Baranov 3:1. Stretnutie zakončil s bilanciou 2+1.

Nové Zámky otočili zápas proti Košiciam zo stavu 0:2 a s devätnástimi bodmi sa so Slovanom delia o prvú priečku. Výhru 5:2 sledovalo 2122 divákov. Výrazne sa na nej podieľal kanadský center Johnson (2+1).