FOTO: Facebook / HK Poprad

Extraligový kolotoč sa rýchlo krúti a tak sa stalo, že máme za sebou už v poradí šieste kolo. Za šláger dňa možno považovať derby zápas medzi Banskou Bystricou a Zvolenom, no za zmienku stojí aj otočka Slovana proti Nitre z 0:2 na 4:2.

V bráne dnes podal nadpriemerný výkon gólman Prešova Nikita Bespalov. Ruský brankár čelil 44 strelám Michaloviec, pričom kapituloval len dva razy. Výrazne tak prispel k tesnej výhre svojho tímu na ľade Dukly pomerom 3:2.

Svedkami dramatického zápasu boli fanúšikovia na štadióne v Banskej Bystrici. Hosťujúci Zvolen dvakrát doťahoval náskok domácich a dokonca otočil. „Barani“ však zásluhou Kontosa v samom závere vyrovnali a poslali duel do predĺženia. Tam rozjasal domáce publikum Troock, pre ktorého to bol druhý presný zásah v zápase. „Bolo to niečo špeciálne nastúpiť proti tímu, kde som mal veľa kamarátov z minulých sezón. Veľmi sme chceli vyhrať, čo sa nám nakoniec podarilo a sme za to veľmi radi. Atmosféra bola úžasná, fanúšikovia nás hnali dopredu, boli našim šiestym hráčom,“ hodnotil zápas bývalý brankár Zvolena, dnes už hájaci farby Banskej Bystrice, Robin Rahm.

Tretí zápas v rade vyhrali hráči Nových Zámkov. Tím okolo trénera Majorossa dokázal svoju silu na ľade nepríjemného súpera – Spišskej Novej Vsi. „Býci“ prehrávali 0:2, no napokon otočili a po výsledku 3:2 si domov nesú tri body. Na konte ich majú už 13.

Prvú výhru v sezóne si pripísali Košice, ktoré nastúpili proti predposlednému Trenčínu. „Oceliari“ nenechali nič na náhodu a zvíťazili celkom pohodlne 5:2. Výraznou mierou sa na triumfe domácich podieľala dvojica legionárov Southorn – Jääskeläinen. Obaja skórovali po jedno góle a na dvoch presných zásahoch sa podieľali asistenciami.

Zostava kola podľa nášho portálu:

B: Bespalov (95,45%)

O: Roman (1+0) – Southorn (1+2)

Ú: Takáč (1+2) – Troock (2+0) – Jääskeläinen (1+2)