FOTO: Facebook / HK Nitra

Piate kolo Tipos Extraligy prinieslo viacero zmien oproti tým predošlým. Videli sme v ňom prvé zaváhanie Slovana i posun Trenčína z dna tabuľky. Staronovým lídrom je Zvolen, sekundujú mu Nové Zámky.

Najvyššia návštevnosť bola v Spišskej Novej Vsi. Cestu na štadión si v meste našlo 3900 priaznivcov Rysov. Nikde inde sa hranicu troch tisícok divákov pokoriť nepodarilo. Výborná kulisa dohnala Spišiakov až k víťazstvu 2:1 po predĺžení.

Dominantné výkony podalo hneď niekoľko gólmanov. Marcel Melicherčík kryl 33 z 34 striel Slovana a výrazne sa pričinil o výhru svojho tímu. Dobrý individuálny duel má za sebou aj brankár Prešova Eugen Rabčan. Hokejisti Banskej Bystrice na neho vyslali až 46 striel. Koňare však napokon padli po samostatných nájazdoch pomerom 2:3. Dvakrát kapituloval aj brankár Zvolena Adam Trenčan, na ktorého vyslali hráči Košíc 45 striel. Aj vďaka nemu je Zvolen po výhre 5:2 staronovým lídrom tabuľky.

Prvú výhru zaznamenali hokejisti Dukly Trenčín. Tím pod taktovkou trénera Dömeho zdolal Poprad tesne 4:3. Víťazstvo mu zariadil štyri a pol minúty pred koncom riadneho hracieho času Marek Valach, ktorý mal prsty v každom z gólov Trenčína. Tím spod hradu Matúša Čáka je tak s tromi bodmi na jedenástom mieste. Posledné Košice však majú zápas k dobru.

Zostava kola podľa nášho portálu:

B: Melicherčík 97,05%

O: Novajovský (1+0) – Bodák (1+0)

Ú: Kašlík (2+0) – Sideroff (2+0) – Valach (1+3)