FOTO: Facebook / HKM Zvolen

Druhý sviatok vianočný priniesol ďalšie kolo extraligového hokeja. K dispozícií bolo hneď niekoľko atraktívnych meraní síl. V bitke o Hron si hokejky skrížili hráči Zvolena a Banskej Bystrice. Náboj mal regionálny súboj Nitry s Novými Zámkami, ale aj trio východniarskych derby či súboj tradičných hokejových bášt pod hradom Matúša Čáka.

Rýchla stopka pre Bodáka

Ďalšia prehra Nitry, tentokrát s Novými Zámkami, nič nemení na tom, že Corgoni ostávajú na samom chvoste ligy. Frustráciu hokejistov spod Zobora podčiarkol nedovolený zákrok Bodáka z 26. sekundy zápasu. Domáci obranca okamžite zamieril pod sprchy.

Nitre sa navyše po výhre 4:3 nad Popradom ešte viac vzdialili hráči Liptovského Mikuláša. Medzi obomi mužstvami však korene zapustil Prešov, ktorý si na domácom ľade pripísal debakel 2:7 so Spišskou Novou Vsou.

Naháňačka o čelo pokračuje

Derby o Hron prinieslo bohatú gólovú nádielku a víťaznú radosť domácich priaznivcov, ktorí videli v bráne súpera 6 gólových kúskov. Slovan zdolal Trenčín až po predĺžení a tak prepustil Rytierom späť prvé miesto v tabuľke. To, že išlo o poriadne ostrý duel potvrdila aj šarvátka medzi Jozefom Sládkom a Matejom Bačom.

Ďalší legionársky hetrik

Trojgólové popoludnie zažil fínsky útočník v službách Liptovského Mikuláša Micke Saari. Tromi presnými zásahmi sa podieľal na výhre 4:3 nad Popradom.

ZOSTAVA KOLA: Coreau (95%) – Ackered (1+0), Oullet (1+1) – Bondra (2+1), Saari (3+0), Jedlička (2+1)