FOTO: HK Poprad / Facebook

Je pravdou, že základná časť ešte ani zďaleka nekončí, no napriek tomu predbehlo 46. kolo ostatné a svoj termín si našlo už v polovici decembra. Predvianočné zápasy prišli opäť s pestrou ponukou najrôznejších konfrontácií, pri ktorých si určite prišiel na svoje každý fanúšik dobrého hokeja.

V špeciálnom duchu sa nieslo hneď niekoľko štvrtkových stretnutí. Viacero tímov nastúpilo pred publikom vo vianočnej sade dresov. Po zápase v Bratislave zaznelo zopár tradičných kolied.

Košický útočník Brett Pollock ukazuje, že mu slovenská najvyššia súťaž sedí. Hneď na tretí pokus strelil hetrik, čím zariadil dôležité víťazstvo Košíc nad Prešovom 3:2.

Hokejový zimný štadión v Poprade zdobí nová vlajka. Pocty vovedenia do siene slávy klubového hokeja sa pred zápasom so Zvolenom dostalo Františkovi Štolcovi.

Sedem zápasov

Tak dlho trvala víťazná šnúra zvolenských hokejistov, ktorá však pred Vianocami neporastie. Rytieri podľahli pod Tatrami domácemu Popradu. V tabuľke sa prepadli na druhé miesto za Slovan, ktorý vedie o skóre.

Kde jedna šnúra skončila, druhá pokračuje ďalej. Lenže tentoraz ide o sériu negatívnu

Hráči Nitry napriek bojovnému výkonu nezabodovali ani v Bratislave a v tabuľke sa naďalej nachádzajú na poslednej priečke. Prvý gól v slovenskej extralige zaznamenali obranca Nitry Green, ktorý však zápas nedohral pre napadnutie hlavy a krku a 23-ročný útočník Slovana Michal Matoušek.

ZOSTAVA KOLA: Škorvánek (čisté konto) – Ventelä (1+0), Green (1+0) – Gerlach (2+0), Pollock (3+0), Harris (2+0)