FOTO: Facebook / HC Košice (oficiálna stránka)

A je to tu. Fanúšikovia sa po celosezónnom povzbudzovaní konečne dočkali záveru základnej časti. Všetky nedeľné duely začali v rovnakom čase – o 17:00. Prinášame Vám momenty posledného, štyridsiateho štvrtého, kola Tipos Extraligy.

Vyrovnaná liga až do posledných minút

V každom jednom sa išlo až na doraz. Veď až do samého záveru nebolo jasné meno víťaza základnej časti ani zoznam tímov, ktoré sa prebojujú do play-off priamo, respektíve budú musieť zabojovať o miestenku v nadstavbe.

Nitra a Liptovský Mikuláš sa zase v priamom súboji pobili o desiatu priečku, zaručujúcu pokračovanie sezóny. Bitka to bola poriadna s nádychom play-off. Prvý a jediný gól padol až v 47. minúte. Čierny Peter ostal v rukách zverencov Ernesta Bokroša, ktorí skončili jedenásti a v sezóne pokračovať nebudú.

Pred nedeľným kolom mali isté miesto len tretí Zvolen a posledný Prešov, ktorý priamo zostupuje do druhej najvyššej súťaže. Prešov sa s ligou rozlúčil výhrou nad Trenčínom 4:1. Zvolen sa na vyraďovaciu fázu nenaladil najlepšie, keď prehral so Spišskou Novou Vsou vysoko 3:6. Hetrik strelil útočník Rysov Verbeek.

A pohár Dušana Pašeka získava…

Najväčšiu pozornosť pútali zápasy v Bratislave a Banskej Bystrici. Na diaľku sa tam zvádzal tuhý boj o prvé miesto tabuľky medzi Slovanom a Košicami. Oba duely boli mimoriadne vyrovnané. Pohár Dušana Pašeka však po dramatickom priebehu získalo v sezóne 2022 / 2023 mužstvo z metropoly východu. Slovan nezvládol duel s Novými Zámkami, ktorým podľahol 2:4. „Oceliari“ si pohár vyslúžili po výhre 4:2. Ešte po dvoch tretinách bol však pod Urpínom stav nerozhodný 2:2.

ZOSTAVA KOLA: Kašík (96,87%) –Southorn (1+0), Mamčis (0+2) – Verbeek (3+0), Kerbashian (1+2). Gerlach (2+1)