FOTO: HK Poprad/Facebook

Duel medzi Trenčínom a Michalovcami bol odložený pre početnú chorobnosť v mužstve líšok. Na Liptov pricestovali hokejisti Banskej Bystrice. Už v úvodných piatich minútach padli tri góly, dva do domácej a jeden do hosťujúcej bránky. Z triumfu sa nakoniec radovali barani, ktorí v Liptovskom Mikuláši vyhrali 1:4.

Zaváhanie konkurenta v boji o záchranu využili Prešovčania. Pred vlastnými priaznivcami predviedli famózny obrat. Proti vicemajstrovi prehrávali po druhej tretine 0:1. V posledných minútach riadnej hracej doby sa dostal k slovu domáci Alexander Avtsin a dvoma presilovkovými gólmi rozhodol o zisku troch bodov. Vďaka víťazstvu sa zverenci Jána Faitha bodovo dotiahli na Liptovský Mikuláš. Koňare však majú ešte zápas k dobru. Na Šariši sme boli svedkami aj nevídaného momentu. Nitranovi Elmerovi udelili rozhodcovia 6-minútový trest.

Popradčania si domáci duel so Spišskou Novou Vsou poriadne zdramatizovali. Po dvoch tretinách vyhrávali 3:1. Rysom sa však v priebehu minúty dvoma gólmi v oslabení podarilo vyrovnať na 3:3. Koncovka zápasu patrila kamzíkom. Ich víťazný gól strelil v 51. minúte Patrik Svitana. Zisk troch bodov poistil gólom do prázdnej bránky Tomáš Záborský.

Šnúra víťazstiev oceliarov pokračuje aj naďalej. Tentokrát si to odniesli Nové Zámky, ktoré prehrali v Steel Aréne 4:0. Hattrickom sa v košickom drese zaskvel Hunter Fejes. Výbornú prácu odvádza aj košická defenzíva, neinkasovala už v druhom zápase za sebou. Šláger kola pod Pustým hradom ukoristil pre seba Slovan Bratislava. Vo Zvolene vyhral 0:2.

ZOSTAVA KOLA: Hlavaj (čisté konto) – Ališauskas (1+0), Gilles (0+2) – Avtsin (2+0), Fejes (3+0), Svitana (1+1)