FOTOL HK Poprad/Facebook

Banská Bystrica nemohla v zápase proti Košiciam počítať s ofenzívnym esom Brandenom Troockom, ktorý si odpykával jednozápasový dištanc. Aj napriek jeho absencii barani triumfovali v Steel Aréne 1:2 po predĺžení.

VIDEO: Tipos extraliga/YouTube

Už tretiu prehru v rade zaknihovali zvolenskí rytieri. Na domácom ľade nestrelili Spišiakom ani gól a podľahli im 0:2, pričom oba presné zásahy rysov zaznamenal Matej Giľák. Pre brankára Marcela Melicherčíka to bolo druhé čisté konto v sezóne a opäť ho dosiahol proti Zvolenu.

Michalovčania mali duel v Poprade slušne rozbehnutý. V 26. minúte vyhrávali 0:2. Domácim sa však ešte v priebehu druhej tretiny podarilo vyrovnať. Kamzíkov poslal prvýkrát do vedenia v 47. minúte Boris Brincko. Líškam sa napokon podarilo dostať zápas do predĺženia. Zariadil to Vadim Pereskokov. V predĺžení rozhodol o výhre kamzíkov Oldrich Kotvan.

VIDEO: HK Poprad/YouTube

Súboj mužstiev zo spodných priečok tabuľky zvládla lepšie Nitra. Pod Zoborom si poradila s Liptovským Mikulášom 4:3. Zaváhanie Liptákov sa Prešovčanom využiť nepodarilo. Na dubnickom ľade prehrali s Trenčínom 3:2

Stretnutie medzi Novými Zámkami a Slovanom Bratislava prinieslo rozuzlenie až v lotérii samostatných nájazdov. V nich sa šťastie priklonilo na novozámockých býkov, o víťazstve ktorých rozhodol Tomáš Mikúš. Novým Zámkom sa tak konečne podarilo pretrhnúť šnúru piatich prehier.

ZOSTAVA KOLA: Melicherčík (čisté konto) – Bačík (1+1), Green (1+2) – Giľák (2+0), T. Mikúš (1+1), Nauš (1+1)