FOTO: Facebook / HC SLOVAN Bratislava

Hokejová extraliga priniesla ďalšie hokejové momenty. Videli sme rôznorodé zápasy, z ktorých niektoré skončili jednoznačnými a iné tesnými výsledkami. Priamy boj o čelo tabuľky zmenu na prvom mieste nepriniesol. Z prvej päťky bodovali všetky kluby okrem Nových Zámkov.

Trenčan a Coreau sa stali maskovanými mužmi, ktorí nepustili v piatkovom kole za svoj chrbát jediný puk. Obaja tak výraznou mierou prispeli k výhram svojich tímov. Zvolen zdolal 4:0 Spišskú Novú Ves a upevnil si tretiu tabuľkovú pozíciu. Slovan zase ostáva vo vedení celej ligy po futbalovom triumfe 1:0.

Po štyroch zakopnutiach v rade dokázal zvíťaziť aj Liptovský Mikuláš. A to jednoznačným výsledkom 5:2 nad Nitrou. Pre „Corgoňov“ išlo už o šiestu ligovú prehru v rade, aj keď pomedzi zaváhania na domácej scéne sa dokázala presadiť aspoň na medzinárodnom fóre. Nič to však nemení na tom, že po nájazdovej výhre Prešova nad Trenčínom spadli minuloroční finalisti na celkové posledné miesto.

Vo východniarskom derby medzi Michalovcami a Popradom padli len tri góly, dva do siete „Kamzíkov“. Víťazný presný zásah Michaloviec strelil v samom závere produktívny obranca Ivan Glazkov.

ZOSTAVA KOLA: Trenčan (shoutout) – Romančík (1+1), Glazkov (1+1) – Bondra (2+0), Jääskeläinen (2+0), Gerlach (1+ rozhodujúci nájazd)