FOTO: FB / Dukla Trenčín

Dnešné 21.kolo Tipos extraligy bolo v znamení už ôsmeho víťazstva Košíc, či zápasu posledného s predposledným.

Slovan potiahli za víťazstvom legionári

Tím z hlavného mesta ešte pred zápasom urobil veľmi pekné gesto, keď na rozkorčuľovanie vybehli belasí v dresoch, ktoré podporujú kampaň zastavme násilie na ženách. Domáci začali v tomto zápase skvele, keď po prvej tretine vyhrával zásluhou najproduktívnejšieho Slovanistu Browna, ku ktorému sa pridal ďalší zámorský hráč a to Pecararo. Za býkov korigoval obranca Mamčics. V druhej tretine prišiel gól z oboch strán, keď skóroval za hostí Prokeš, no domácich poslal opäť do vedenia Takáč. V záverečnej časti poistili výhru domácich Poirier a Werek. Aj vďaka ním vyhral Slovan Bratislava nad Novými Zámkami 5:2.

„Bol to solídny zápas z obidvoch strán a vyhral ten, kto mal možno aj trochu viac šťastia a viac pevnej vôle. Boli tam momenty, keď sa to lámalo, napríklad, keď Nové Zámky vyrovnali a nám sa hneď podarilo streliť tretí gól. Alebo pri ubránení oslabenia troch proti piatim,“ kladne hodnotil zápas asistent trénera Richard Kapuš. Zo zápasom naopak nebol spokojný tréner hostí Ľubomír Hurtaj: „Myslím si, že sme napriek zlému úvodu neodohrali zlý zápas. Najmä druhá tretina bola z našej strany dobrá, vytvorili sme si veľa šancí a mohli sme skóre otočiť v náš prospech. Ale nanešťastie, po vyrovnaní sme hneď inkasovali, čiže to bol prvý taký moment toho zápasu, a taktiež nás mrzí tá nevyužitá presilovka 5 na 3, ktorá trvala minútu, kde sme sa mohli priblížiť na jeden gól a mohli ešte zdramatizovať. Slovan svoje presilovky využil a potom si to už postrážil.

6 bodový zápas v prospech Trenčína

Ako 6-bodové stretnutie sme v tomto kole mohli označiť zápas posledného Humenného a Dukly Trenčín. Hosťom v tomto zápase citeľne chýbal ex-kapitán Martin Kriška, ktorý ukončil pôsobenie na východe. Vojaci mali od prvej tretiny zápas pevne v rukách, keď už po prvom dejstve prehrávali levy zásluhou presných zásahov Conweya a Charbonneau 0:2. Tí pridali v prostrednej časti aj tretí gól z hokejky Ahla. Iskru na možné vyrovnanie vlial hosťom do žíl Vaško, no zo strany jeho tímu do bolo všetko. Domáci rozhodli o triumfe zásluhou druhého gólu Ahla. Ten tak pečatil konečný stav na 4:1.

Košická víťazná šnúra pokračuje

Fanúšikovia HC Košice musia mať z aktuálnej formy oceliarov určite radosť, pretože ich milovaný celok neprehral 8 zápasov v rade. Pokaziť túto skvelú šnúru chceli zverencom trénera Cemana prekaziť taktiež v dobrej forme hrajúci Corgoni. Košice strelili v prvej tretine dva góly. V ôsmej, respektíve 12, minúte zásluhou využitej presilovky Bartánusa, na ktorého o pár minút nadviazal Fejes, čim položili základ úspechu. Nitra mohla znížiť ešte počas úvodného dejstva, no premrhali dve presilové hry o dvoch hráčov, čo pravdepodobne aj rozhodlo. V druhej časti hry gól aj napriek veľkej snahe oboch celkov, najmä toho domáceho nepadol, a tak v záverečnej dvadsaťminútovke ešte pridali ďalšie dva góly. Najskôr prestrelil Kašíka v domácej svätyni Berger a aj Olsson, ktorý využil ďalšiu početnú prevahu a uzavrel zápas s výsledkom 4:0 z ich pohľadu.

Zostava kola: Janus (čisté konto), Lalonde (0+3), Olsson (1+1), Ahl (2+1), Pearson (3+0), Džugan (2+0)