FOTO: Facebook / HKM ZVOLEN

Sedemnáste extraligové kolo prišlo po reprezentačnej pauze. Viacerí extraligisti si úvod novembra spríjemnili cestou do Nemecka. Samotná trojica zápasov im však veľa dôvodov na radosť nepriniesla. O to viac sa už sústredili na pokračovanie klubového hokeja. Zápasy to boli naozaj vyrovnané. Či už išlo o utorkovú predohrávku medzi Prešovom a Michalovcami, alebo duelmi stredajšími. Do diania nezasiahli Slovan Bratislava a Nitra.

Predĺženie muselo rozuzliť až tri stretnutia. V predohrávke rozhodol gólom v štvrtej časti hry o výhre Michaloviec nad Prešovom Dávid Buc. Ani dva presné zásahy Miloša Bubelu nestačili „Kamzíkom“ na výhru proti Liptovskému Mikulášu. Útechou im môže byť aspoň bod za remízu po riadnom hracom čase. Dva body do tabuľky si pripíše aj vedúci tím z Nových Zámkov, ktorý na domácom ľade zdolal Spišskú Novú Ves 3:2.

Slušné množstvo vylúčených hráčov sa nazbieralo v zápase medzi Košicami a Trenčínom. Rozhodcovia rozdali až 46 trestných minút. Trojbodovú výhru po výsledku 4:2 slávia „Oceliari“. Za hostí môžeme pochváliť dvojgólového Thelina.

Najviac gólov inkasovali brankári v zápase kola medzi Zvolenom a Banskou Bystricou. Po tuhej bitke, kde „Barani“ doťahovali náskok domácich za stavu 1:0 i 3:1, napokon uspel Zvolen pomerom 5:3. Za „Rytierov“ sa presadilo až 5 rôznych strelcov.

AKTUALIZOVANÉ o zostavu kola

Škorvánek (30 zákrokov) – Ventelä (0+2), Olsson (0+2) – Thelin (2+0), Bubela (2+0), Jackson (1+1)