FOTO: Facebook / HC SLOVAN Bratislava

Dvanáste kolo extraligy prinieslo ďalších päť súbojov plných gólových momentov. Šiesty zápas medzi Spišskom Novou Vsou a Banskou Bystricou sa dohrá v neskoršom termíne. 

V hlavnom meste odohral Slovan Bratislava náročný zápas proti Popradu. „Belasí“ rýchlo zabudli na nepríjemnú prehru z Nových Zámkov v pomere 0:5 a proti „Kamzíkom“ bodovali opäť naplno. Takmer 4500 fanúšikov rozjasali dvomi gólmi Harris, ale aj gólman Coreau, ktorý si pripísal druhé čisté konto v sezóne. V zápase sa poriadne iskrilo, o čom svedčí, že rozhodcovia rozdali až 28 trestných minút. „Zápas sme si prehrali druhou tretinou, konkréte štrnástimi trestnými minútami. Slovan premenil 5 na 3, ostatné oslabenia sme zvládli celkom dobre. Súper mal prvú strelu až v siedmej minúte, no my sme boli platonickí a nevýrazní v zakončení. Bez gólu sa nevyhráva,“ zhodnotil duel hosťujúci tréner Martin Hrnčár.

Na tri víťazné stretnutia sa stihla po dnešnom kole dostať séria Nových Zámkov. Tím z južného Slovenska na domácom ľade slávil výhru 8:1 proti Nitre. „Býkov“ doviedol k triumfu najmä dvojitý strelec Tomáš Mikúš, ktorý si pripísal taktiež dve asistencie. Rovnako dva presné zásahy, no bez gólovej prihrávky putujú na konto Petra Šišovského. Čo Nitre nepálilo do brány, to šlo na trestnú lavicu. Hráči hostí si odsedeli až trinásť trestov. Jediný gól hostí zaznamenal mladý Adam Sýkora. 

Trenčín po vysokej výhre nad Prešovom utŕžil debakel od Zvolena. „Vojakov“ zostrelili celkovo piati rôzni strelci Zvolena. Aj napriek snahe a dvom streleným gólom v druhej tretine, už bolo na málo vídanú otočku neskoro.

Sieť sa trahala aj ja Liptove. Dlho to vyzeralo na uterák a zároveň už štvrtú prehru v rade pre Liptovský Mikuláš. Všetko sa však začalo otáčať a meniť v druhej tretine, kedy domáci znížili z 0:5 na 4:5. Dielo skazy zavŕšili v treťom dejstve, respektíve predĺžení. Napokon teda berú dva body za výhru 6:5. Na otočke sa deviatimi bodmi podieľalo trio Novajovský, Karsums a Saari.

ZOSTAVA KOLA PODĽA NÁŠHO PORTÁLU: Coreau (shoutout) – Lee (1+2), Novajovský (1+2) – T. Mikúš (2+2), Karsums (2+1), Saari(1+2)