FOTO: Graham Hughes/CP

Arbitrážny súd rozhodol o nových kontraktoch pre brankára Samsonova a útočníka Kurasheva. Obaja patria do 22-člennej skupiny hráčov, ktorá požiadala o arbitráž.

Philipp Kurashev

Dvadsaťtriročný útočník Blackhawks získal kontrakt na ďalšie dve sezóny. Počas nich si rodák zo Švajčiarska zarobí ročne 2,25 milióna dolárov. Arbitráž sa uskutočnila vo štvrtok 20. júla po tom, čo sa najprv strany nedohodli.

Kurashev odohral v uplynulej sezóne 70 duelov a nazbieral 25 kanadských bodov. Jeho bodový zisk je nižší ako sa očakáva od hráča, ktorý hrá v priemere za zápas 17 minút, ale Chicago je stále v prestavbe.

Ilya Samsonov

Arbitrážne konanie sa v prípade ruského brankára konalo v piatok 21. júla. Výsledkom je ďalší rok s Maple Leafs. Ročná zmluva mu vynesie 3,55 milióna dolárov. Tento kontrakt je dobrým kompromisom, keďže Samsonov žiadal 4,9 milióna a Toronto bolo ochotné dať 2,4 milióna dolárov. Po uplynutí ročného kontraktu sa Samsonov môže stať neobmedzeným voľným hráčom.

V predchádzajúcom ročníku odchytal 51 zápasov, pričom Toronto vyhralo 31 z nich. V klube zastával pozíciu brankárskej jednotky a pripísal si aj štyri čisté kontá.