FOTO: HC Olomouc

Zo začiatku novej sezóny sa dvom slovenským reprezentantom v českej extralige nadmieru darí. Skúsený brankár Branislav Konrád drží aj vďaka svojim výkonom Olomouc v hornej časti tabuľky TELH. Marko Daňo naopak svojimi kanadskými bodmi ťahá Třinec po neideálnych prvých zápasoch smerom hore.

28 čistých kont proti 15 mužstvám

Konrád pridal ďalšiu vychytanú nulu v nedeľu proti Kladnu, čím si rozšíril počet tímov, proti ktorým vychytal čisté konto na 15. Počas svojho pôsobenia v Česku si čisté konto neudržal len proti tímom České Budejovice a Mladá Boleslav.

V celkovom poradí núl brankárov, ktoré sa berie od roku 1993 po súčasnosť, sa posunul so svojimi 28 na delené 14. miesto. O túto priečku sa zhodou okolností delí so svojim brankárskym trénerom, ktorého robí v Olomouci Martin Prusek.

Z aktívnych brankárov má viac vychytaných núl už len gólman Šimon Hrubec, momentálne pôsobiaci vo švajčiarskom ZSC Lions.

Na hetrik mu stačilo šesť minút

Slovenský útočník Marko Daňo vytvoril dokonca nový rekord, keď sa v nedeľu proti Litvínovu presadil hneď trikrát za sebou. Jeho expresný hetrik zavŕšený v čase 7:17 sa stal teda najrýchlejším od roku 1993. Svojmu klubu tak dopomohol k výhre 4:1 na domácom ľade. Štvrtý gól zaznamenal ďalší Slovák, Libor Hudáček.