FOTO: Justin A. Cohn/The Journal Gazette

Pred niekoľkými dňami vyšla von informácia o náhlom ukončení kariéry Michaela Huntebrinkera. Americký útočník strávil predchádzajúcu sezónu u rytierov a nepočínal si v nej vôbec zle. Pravidelne bodoval a držal HKM v tabuľke vysoko, teraz sa však s ním museli pod pustým hradom rozlúčiť. Klub okamžite reagoval a angažoval nového stredného útočníka, ktorý má skúsenosti najmä zo zámorských nižších súťaží AHL a ECHL.

Pre slovenských fanúšikov je známe toto hokejové priezvisko, keďže jeho brat River už tiež pôsobil na Slovensku. Ten hral v sezóne 2020/21 za HC Detva a v ročníku 2021/22 za popradské kamzíky.

Drake Rymsha bol draftovaný organizáciou LA Kings v roku 2017 z 138. miesta. V roku 2021 odohral svoj prvý a zatiaľ posledný zápas v NHL. Minulý ročník odohral 24-ročný útočník prevažne v ECHL, kde nazbieral 63 bodov v 63 zápasoch. Pripísal si aj štyri štarty vo vyššej súťaži AHL.

 „Od Rymshu očakávame, že bude pravidelne bodovať a stane sa lídrom nášho útoku. Samozrejme, od takéhoto hráča máme tie najvyššie očakávania ako v ofenzívnej, tak aj v defenzívnej hre,“ hovorí generálny manažér HKM, Ladislav Čierny.