FOTO: Twitter / Vancouver Giants

Slovenský hokejový útočník Samuel Honzek v stredu podpísal nováčikovskú zmluvu s Calgary Flames. Po výbere zo 16. miesta z tohtoročného draftu má trenčiansky rodák o krôčik bližšie k snu o NHL.

Honzek podpísal vstupný trojročný kontrakt, v ktorej cap-hit dosahuje výšku 950 000 amerických dolárov, v prípade nižšej ligy 82 500 amerických dolárov.

Čo sa týka výkonnostných bonusov, Flames spravilo niečo nezvyčajné – bonusy zamerané na výkon hráča predstavujú 1,5 milióna amerických dolárov. Honzek je len 10. hráčom Flames, ktorý od roku 2013 môže na bonusoch ako nováčik zarobiť viac ako milión.

Mladý Slovák má za sebou vydarenú prvú sezónu v zámorí, kde v tíme Vancouver Giants (WHL) nazbieral 56 bodov v 43 zápasoch a nestratil sa ani v play-off (1+3). Zaujal na Draft Combine, kde v troch kategóriách obsadil popredné priečky, pričom vynikal hlavne v silovom výkone na stacionárnom bicykli.

Ako vyhlásil generálny manažér Flames Craig Conroy, Honzek sa hodí do systému tímu svojou postavou a zručnosťami: „Boli sme radi, že sme si vybrali Samuela v uplynulom drafte, a rovnako potešení sme dnes, keď sme s ním podpísali vstupnú zmluvu. Do draftu sme išli s cieľom pridať nášmu mužstvu hráča s veľkou postavou a dobrými zručnosťami a Samuel je vynikajúcim príkladom. V rozvojovom kempe na nás zapôsobil a nevieme sa dočkať sledovania toho, ako na to nadviaže v septembri v hlavnom kempe.“

Veronika Košecká