FOTO: Facebook / HKM ZVOLEN

Slovenská najvyššia hokejová súťaž už dávno nechala za sebou prvú pätinu zápasov a momentálne má na svojom konte každý účastník zhodný počet 12 duelov. Pozreli sme sa na tých najlepších v tímových i individuálnych kritériách.

Góly, body, asistencie

Najproduktívnejším hráčom je zatiaľ slovenský útočník Zvolena Peter Zuzin. Tridsaťtriročný hokejista absolvoval v drese vicemajstra plnú zápasovú porciu, v ktorej sa trénerovi odvďačil osemnástimi bodmi. Až 12 z nich tvoria góly, zvyšné sú za asistencie. Na delenom druhom mieste nájdeme hneď trojicu útočníkov – Oliviera Archambaulta zo Spišskej Novej Vsi, Samuela Bučeka z Nitry a Marcusa Velu z Banskej Bystrice. Všetci majú sedemnásť bodov. Útočník Rysov však nastúpil, v porovnaní s konkurenciou, len do jedenástich stretnutí.

Produktivitu celej ligy vedie zvolenský veterán Peter Zuzin
FOTO: Facebook / HKM ZVOLEN

Tabuľku strelcov vedie už spomínaný Zuzin, na chrbát mu dýcha jedenásťgólový Vela. Tretie miesto okupuje útočník Liptovského Mikuláša Alexander Avtsin s 10 presnými zásahmi.

Asi niet divu, že asistenciám kraľuje forward v službách Rysov Archambault, ktorý nazbieral až 14 gólových prihrávok. Sekunduje mu Gill Sahir z Nitry. Ten ich zatiaľ získal dvanásť. Rovnaký počet presných zásahov pripravil spoluhráčom najproduktívnejší obranca ligy Anthony Miller.

Medzi tromi žrďami dominujú Slováci

Konkrétne gólman Marcel Melicherčík zo Spiškej Novej Vsi. Ten väčšinu času vládol brankárskym číslam aj v minulej sezóne a inak tomu nie je ani teraz. Už 36-ročný strážca spišskej svätyne drží pevne v rukách prvenstvo v úspešnosti zákrokov (93,36%) aj v počte obdržaných gólov na zápas (1,73). V tejto štatistike je zároveň jediným mužom s maskou aktuálneho ročníka s minimálne 5 odohranými stretnutiami, ktorý má tento ukazovateľ nižší ako 2. Dobre je na tom aj Stanislav Škorvánek z Michaloviec. Úspešnosť zákrokov drží tesne nad 93 percentami a priemer inkasovaných gólov má na hodnote 2,53.

Marcel Melicherčík vedie extraligové brankárske štatistiky, odohral deväť stretnutí
FOTO: Facebook / HK Spisska Nova Ves

Zaujímavosťou sú až štyria brankári, mimochodom, všetci legionári, ktorí nastúpili do všetkých doterajších duelov. Jacob Kupsky zo Zvolena, Aleksei Krasikov z Liptovského Mikuláša, Libor Kašík z Nitry ako aj Jared Coreau zo Slovana, v doterajšom priebehu súťaže nepustili, podľa oficiálnych štatistík, medzi tri žrde svojich tímových kolegov ani raz.

Tabuľku vedú Rysy

Zverenci trénera Vlastimila Wojnara sa s pekným dvojbodovým náskokom nachádzajú na čele celej ligy. Sekunduje im minuloročný finalista zo Zvolena a na treťom mieste vidíme mužstvo Nových Zámkov. Obhajca z Košíc je aktuálne na štvrtej priečke. Na opačnom póle poradia figuruje Humenné s ôsmimi bodmi. Ako sa zdá, krízu za hlavu hodila Nitra. Corgoni sa vyšvihli na priebežné deviate miesto. Naopak, nižšie sa prepadávajú Dukla Trenčín a HK Poprad.