FOTO: NHL.com

Keď už sa zdalo, že bude pre svoj klub len príťažou, začal hrať ako za starých čias. Teraz je na stole aj jeho výmena. Erik Karlsson o svojej budúcnosti rozprával v hokejovom podcaste Got Yer Back.

Karlsson zažíva excelentnú sezónu. V 46 zápasoch má na konte až 62 kanadských bodov, čo je lepší bodový priemer ako v jeho najlepších sezónach. Aktuálne patrí k favoritom na Norris Trophy pre najlepšieho obrancu NHL. „Momentálne sa cítim veľmi dobre fyzicky aj psychicky. Nikdy neprestanem chcieť vyhrávať. Myslím si, že čím ste starší a čím dlhšie hrávate, tým viac si uvedomujete, že to nie je také ľahké ako to vyzerá a musíte si to dobre pripraviť.“ povedal švédsky obranca o svojej znovunadobudnutej forme.

Karlsson ešte nikdy od výmeny do San Jose z Ottawy neodohral v sezóne viac ako 56 zápasov kvôli zraneniam. Problémy však prekonal a má ešte lepšiu formu ako v Ottawe. Naopak San Jose je stále podpriemerný tím bez ambícii na playoff. Do NHL teda prichádzajú klebety o možnom odchode Karlssona do tímu ašpirujúceho na Stanley Cup: „Som v San Jose šťastný. Príliš nerozmýšľam nad tým, že by som mohol byť vymenený aj keď som si toho vedomý. Až budeme trochu bližšie k uzávierke prestupov a až sa tie ponuky trochu viac opodstatnia, potom sa tým budem zaoberať.“

Výmenu musí schváliť

Karlsson má v zmluve klauzulu NMC (no-move clause), ktorá jeho klubu zakazuje ho kamkoľvek vymeniť bez súhlasu jeho samotného. Ak aj teda Sharks nájdu vhodného záujemcu, všetko ešte bude musieť schváliť samotný Švéd.

Táto sezóna je iba prvou pre nového generálneho manažéra Sharks Mikea Griera, na ktorého má Karlsson len slová chvály: „Jasné že Griersy robí najlepšie, keď počúva ponuky aj o mňa. Urobil skvelú robotu všetkým čo urobil aj povedal odkedy sa stal generálnym manažérom. Myslím že by mal preskúmať, aké má možnosti a čo si myslí že je najlepšie pre klub. Na konci dňa, o tom to celé je. Ak sa o seba dokážem postarať ja a aj všetci ostatní, nakoniec budeme všetci v poriadku.“

Otázky o Karlssonovej budúcnosti v San Jose sa budú musieť vyriešiť najneskôr 3. marca, kedy je v NHL trade deadline.